CryEngine 5 Duyuruldu! CryEngine 5 Duyuruldu!
Dünyanın en popüler ve en güçlü oyun motorlarından birisi olan CryEngine'in yeni sürümü CryEngine 5, Crytek firması tarafından resmi olarak duyuruldu. CryEngine 5 Duyuruldu!

Dünyanın en popüler ve en güçlü oyun motorlarından birisi olan CryEngine‘in yeni sürümü CryEngine 5, Crytek firması tarafından resmi olarak duyuruldu. Grafik motorunun yeni sürümü DirectX 12 ve sanal gerçeklik teknolojileriyle dikkat çekiyor. Bu arada CryEngine 5, ücretsiz olarak yayımlanacak.

CryEngine 5 adından piyasaya çıkan bu yeni motorun DirectX12 teknolojisiyle tam uyumlu olduğu ve sanal gerçeklik teknolojilerini desteklediği belirtildi. Ayrıca bu sürümün görsel açıdan üst düzey uygulamaların daha düşük donanımlarda çalışması için geliştirildiği de açıklandı. Ücretsiz olarak piyasaya çıkacağı söylenen CryEngine 5‘in geliştiricilere özel sürümü ise yayımlandı.

Firmanın ilk sanal gerçeklik laboratuvarını İstanbul’da faaliyete geçirdiklerini söyleyen şirketin yaratıcı yönetmeni Frank Vitz, grafik motorunun bağımsız oyun geliştiricileri için bulunmaz bir fırsat olduğunu dile getirdi. Ayrıca Crytek tarafından başlatılan bir bağış kampanyasında elde edilen paranın oyun motorunun gelişimi için harcanacağı da belirtildi.

Yayımlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Özgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü