Kategoriler

Cyberpunk 2077 DLC Detayları Sızdırıldı

Cyberpunk 2077

Oyun dünyasında bilim-kurgunun tartışmalı temsilcisi Cyberpunk 2077

Tanıtımından beri oyun dünyasını bazen iyi bazen kötü sebeplerden dolayı kendinden bahsettirmeyi başarmış Cyberpunk 2077 bu kez de yeni DLC’sine dair detayların sızdırılmasıyla gündemde. 1.5 yamasıyla oyuna eklenen dosyaları datamine’layan bir Reddit kullanıcısı DLC’de yer alacak diyalogları içeren metin dosyalarına erişti.

Witcher serisinden tanıdığımız Polonyalı oyun geliştirici şirket CD Project Red son yıllarda çok konuşuldu. Özellikle her biri ayrı oyun kalitesinde olan iki Witcher 3 ek paketi çıkartmış olan CD PR genel olarak herkesin beğenisini ve takdirini toplamıştı. Durum böyleyken bilim kurguda son derece popüler bir tema olan “Cyberpunk” içerecek olan ve yine aynı ada sahip masa üstü rol yapma oyununun dünyasında geçecek olan yeni bir proje duyurduklarında çokça mecradan ilgi ve beklenti yağmaya başladı.

Ne yazık ki kötü zaman yönetimi ve hype’ı gereğinden fazla yükseğe çıkartan pazarlama teknikleri sebebiyle oyun belki de olabileceği en kötü haliyle kullanıcıların karşısına çıkmak zorunda kaldı. Takip eden birkaç hafta boyunca yerin dibine sokulup çıkartılan Cyberpunk 2077 hayranlarını “belki düzelir” umutlarıyla başbaşa bırakarak oldukça yavaş ve temel düzeyde bir toparlanma sürecine geçti. Her ne kadar CD PR başkanı Adam Kiciński Polonya’nın önemli ekonomi gazetelerinden birine verdiği 2019 ropörtajında “Uzun vadede gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan birine dönüşeceğini” söylemiş olsa da takip eden yılda çıkartılan yamalar ağırlıklı olarak bugfixlere ve minör kozmetik geliştirmelere dairdi. 

Tüm patchleri karanlıkta bağlayıp hepsine hükmedecek bir patch: 1.5

1.5 Patchinin çıktığı 16 şubat 2022 ile birlikte oyun çıkışındaki korkunç durumu geride bıraktığını ilan etti. Pek çok açıdan iyileştirilmiş ve deneyimi mahveden hatalardan nispeten arınmış bir hale gelmiş oldu. Yeni nesil konsollara geçişini de tamamlayan Cyberpunk 2077 geliştiricileri yakın vadede derhal yapılması gereken bir hedef kalmamış olsa gerek ki yeni DLC’için çalışmaya başladılar. 

Görünen o ki DLC’ye dair bazı öğeler hazır durumda. Zira bir reddit kullanıcısı oyunun dosyalarına dalıp yaptığı araştırma sonucunda hikayeye dair önemli bulgulara rastlamış. Başka kullanıcıların da katılmasıyla CD PR dosyaları oyundan kaldırmadan önce DLC’nin tüm hikayesini ana hatlarıyla belirtecek kadar sızıntı internette yer aldı.

Görüldüğü kadarıyla Joh01nny Silverhand’e ait diyalog son derece az. Bu durum Keanu Reeves ile çalışma konusunda bazı problemler olduğuna işaret ediyor olabilir. Buluntular ayrıca 7 ayrı hikaye görevinin bulunacağını ve temel oyunda şu an erişilemeyen bölgelerin açılacağını gösteriyor. Bu bölgeler arasında PAcifica’daki “Çatışma Bölgesi”, “Sports Dome” ve daha pek çok minör mekan var. Gelecek yeni özellikler arasında ayrıca yeni Fixer görevleri, bağımsız hikayeler ve haritada karşılaşabileceğimiz özel olaylar da olacak.

AAA oyunların “No Man’s Sky”ı olmayı planlayan Cyberpunk 2077’ye geliştiricilerinin verdiği sözler dahilinde iyileştirmelerin gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

Görüntülenmeler:
14
İlgili Kategoriler
Haber