Dauntless Epic Games Store’a Geçiyor – Kullanıcı Hesapları Taşınacak Dauntless Epic Games Store’a Geçiyor – Kullanıcı Hesapları Taşınacak
Free-to-play Monster Hunter deneyimi yaşatan Dauntless, Epic Games Store'a geçiyor. Ayrıntılar haberimizde. Dauntless Epic Games Store’a Geçiyor – Kullanıcı Hesapları Taşınacak

Free-to-play Monster Hunter deneyimi yaşatan co-op oyun Dauntless, Epic Games Store’a geçiyor.

Geliştirici Phoenix Labs’in yaptığı açıklamaya göre, oyun Epic Games Store altyapısını kullanmaya başlayacak. Kullanıcı hesapları da olabildiğince kısa süre içerisinde yeni platforma taşınacak. Halihazırda Epic hesabı olan oyuncuların, hesaplarını kendilerinin bağlaması gerekiyor. Ancak bir Epic hesabına sahip olmayanların taşıma işlemi otomatik olarak halledilecek.

Bu süreçte oyuncuların bütün karakter verileri, ilerlemeleri, envanterleri ve oyun içi paraları da eksiksiz olarak taşınmış olacak. Taşınma süreci tamamen bittikten sonra ise oyunun şu anda kullanılan istemcisi devredışı kalacak ve Epic Games Launcher kullanılmaya başlanacak. Bu taşımayı istemeyen oyuncuların ise pek seçme şansları olmayacak gibi görünüyor.

Phoenix Labs’in bu kararı almasındaki en büyük etken Epic Games’in geliştiricilere ücretsiz olarak sunduğu cross-play yapısı. Bu sayede geliştiriciler oyunlarının PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları arasında oynanmasını sağlayabiliyor.

The Division 2’nin Özel Beta İçerikleri Belli Oldu