DELL 4K Çözünürlüğe Sahip XPS 12’yi Duyurdu DELL 4K Çözünürlüğe Sahip XPS 12’yi Duyurdu
HP ve Microsoft'un ardından DELL'de yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. DELL 4K Çözünürlüğe Sahip XPS 12’yi Duyurdu

HP ve Microsoft‘un ardından DELL‘de yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Firmanın duyurusunu yaptığı ilk model hibrit çözümüyle ve 4K ekranıyla öne çıkan XPS 12 modeli oldu.

Ekranı cihazdan ayrılan XPS 12 modeli, hibrit kullanımı ile de dikkat çekiyor. Hem tablet, hem de dizüstü bilgisayar şeklinde kullanılabilen XPS 12, Windows 10 işletim sistemi ile geliyor. Intel‘in 2.7 GHz hızında çalışan Core M işlemcisinden gücünü alan cihazda yine Intel‘in HD Graphics 512 grafik birimi kullanılıyor. 8 GB dahili bellek bulunan sistemde, iki farklı konfigürasyonda 128 GB ve 256 GB SSD depolama alanı kullanılıyor. Cihazın ağırlısı ise, 1.2kg.

12.5 inç ekranda 3840 x 2160 piksel çözünürlük sunan XPS 12, dokunmatik ekranı ile birlikte “Dell Active Pen” stylus kalemi ile de beraber geliyor. Yine cihazın farklı konfigürasyon seçenekleri ile Full HD ekrana sahip modelleri de bulunuyor. Arka kamerası 8MP ve ön kamerası 5MP çözünürlükte olan bilgisayar ayrıca SD kart okuyucusuThunderbolt 3, USB3.0 ve USB Type-C bağlantıları ile birlikte geliyor.

DELL XPS 12‘nin, Full HD modeli 999$, 4K çözünürlüğe sahip modeli ise, 1,299$ fiyat etiketiyle kasım ayında raflardaki yerini alacak.Özgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü