Dell’den 144Hz G-Sync Monitör Geliyor! Dell’den 144Hz G-Sync Monitör Geliyor!
G-Sync Teknolojisine sahip 144Hz'lik bir monitör de Dell'den geliyor! Dell’den 144Hz G-Sync Monitör Geliyor!

Bilgisayar sektörünün en eski ve köklü firmalarından bir tanesi olan Dell, Nvidia ile iş birliği içerisine girerek G-Sync desteğine sahip ilk oyun odaklı monitörü olan S2716DG‘yi resmi olarak duyurdu.

Gelen teknik bilgiler ise şu şekilde; Dell S2716DG’nin tepki süresi 1ms olacak, 144 Hz tazeleme hızına sahip olacak. Üzerinde HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, 4 adet USB 3.0 portu ve kulaklık girişi barındırıyor. Monitörün özel bacağı sayesinde dikey kullanım imkanı da sağlıyor ve ince çerçeveleriyle oldukça şık görünüyor. Dell S2716DG’nin aynı zamanda 27-inçlik TN panele sahip olması bekleniyor. Çözünürlük olarak ise 2560 x 1440 piksel olacağı dile getirilen yeni modelde ayrıca Nvidia’nın G-SYNC teknolojisi sayesinde monitörün yenileme hızını ekran kartınızın render hızı ile senkronize ederek son derece akıcı ve minimum düzeyde gecikme sağlayacak.

fragtist-haber-dell-144hz-g-sync-monitor

Görünen o ki Dell’in yeni monitörü bu özellikleri sayesinde kullanıcılarına muhteşem bir oyun deneyimi sunacak. Monitör 800 dolar fiyat etiketiyle Ekim ayı içerisinde satışa çıkacak.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.