Destiny, Günlük 3.2 Milyon Oyuncu İle Gurur Duyuyor Destiny, Günlük 3.2 Milyon Oyuncu İle Gurur Duyuyor
Piyasaya çıkmasından bir ay sonra Bungie ve Activision, Destiny’de günlük 3.2 milyon kişinin oynadığını açıkladılar. Günlük 3.2 milyon oyuncu demek, Halo 3 ve Halo:... Destiny, Günlük 3.2 Milyon Oyuncu İle Gurur Duyuyor

Piyasaya çıkmasından bir ay sonra Bungie ve Activision, Destiny’de günlük 3.2 milyon kişinin oynadığını açıkladılar.

Günlük 3.2 milyon oyuncu demek, Halo 3 ve Halo: Reach oyunlarının toplam online oyuncuları kadar kişi anlamına geliyor. Açıklanan diğer istatistiklerde, her oyuncunun günde ortalama 3 saat kadar oynadığı ve yaklaşık 21 kere oyuna girdiği (haftada yaklaşık 5 gün birer kere gibi) bilgileri verildi.

Oyun basınından gelen çeşitli olumsuz yorumlara rağmen her gün 3.2 milyon kişinin Destiny oynuyor olması oldukça etkileyici bir rakam. Halbuki Destiny çıktığı günden beri oyunun genel olarak sıkıcı ve özel olarak da görevlerin epey sıkıcı olması, çok oyunculu maçların eğlenceli olmaması, gezilen dünyaların yeterince geliştirilmemiş olması gibi tonla eleştiri aldı.

Ama tabii Activision’ın Destiny’yi henüz hareketlenmeye başlamamış sonbahar oyun sezonundan önce çıkartmış olması ve henüz onunla sağlam rekabete girecek ve oyuncuların kalbini kazanacak pek fazla yeni oyun olmaması, oyunun yoğun ilgi görmesinin sebeplerinden biri. Eğer bir iki ay içinde sıkılacak olursanız, Aralık gibi de ilk eklenti paketinin geleceğinden bahsediliyor.

Eğer hala oyunu satın alıp almama kararında emin değilseniz, size Destiny incelemesini okumanızı önerebiliriz. Aşağıda da oyunun çıkışı için hazırlanmış live-action fragmanı izleyebilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.