Kategoriler

Diablo 4 İçin Dedikodular Gittikçe Artıyor

BlizzCon’un başlamasına az bir süre kala Diablo hayranları teori üretmeye devam ediyor ve yeni bir oyun geleceği yönünde dedikodular artıyor.

BlizzCon 2016, 4 Kasım tarihinde başlıyor. Bu sene Diablo‘nun yeni oyunu duyurulacağı hakkında bir çok dedikodu mevcut. Bazı oyuncular ise sadece Diablo 2’nin HD versiyonunun çıkacağı yönünde. Bazı dedikodulara bakarsak, yeni oyun ihtimali daha fazla (ancak çok fazla değil).

En ilginç teori ise Rhykker isimli Youtube kullanıcısının yayınladığı videodan geldi. BlizzCon için dağıtılan ve içinde Blizzard oyun temalı eşyaların bulunduğu promosyon çantasından çıkan, Diablo temalı DnD zarları. Bu zar setinin içinden çıkan dörtlük zar bile oyunun hayranlarını heyecanlandırmaya yetse de asıl olay dörtlük zarın bir yüzünün yanlış basılmasıydı. Zarın alt kısmının, üç yüzünde de “1” rakamı olması gerekirken, iki tane “1” rakamı ve bir adet “4” rakamı var.

Rhykker’ın söylediği gibi bu durum da BlizzCon’un başladığı tarih olan 4 Kasım‘a işaret ediyor. Rhykker, bu hatanın sadece kendisinde olup olmadığını kontrol etmiş ve yanlış basım zara sahip birini daha bulmuş. Blizzard bunu bilerek mi yapmıştı yoksa gerçekten basım hatası mı vardı? 

Yeni oyun için oluşan dedikoduları körükleyen bir diğer olay ise bu ay içerisinde David Brevik ve Bill Roper, Blizzard’ın California’da bulunan yerini ziyaret ettiler. Brevik, Diablo 2’nin başındaki adamdı. Roper ise Blizzard North‘un (Diablo 2’yi yapan Blizzard şirketinin bir kolu) başkanı ve Diablo 2’nin başındaki diğer adamdı.

Brevik ayrıca şöyle bir tweet attı.

Niye Diablo 2’nin öncüleri, BlizzCon’dan bir ay önce Blizzard’ı ziyaret etmişti. Neden Brevik, Libra simgesi olan bir resim paylaşmıştı. Sanıyoruz bunların cevabını Blizzcon 2016’da alacağız.

Mafia III Oynamak ya da Oynamamak İşte Bütün Mesela Bu

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri · PC