Diablo Immortal Teknik Alfa Sürümüyle Cehennemin Kapıları Aralanıyor Diablo Immortal Teknik Alfa Sürümüyle Cehennemin Kapıları Aralanıyor
(Haber Bülteni) Diablo Immortal, koca bir oyun türüne yön veren aksiyon rol yapma serisinin tüm derinliğini, heyecanını ve maceralarını devasa çok oyunculu çevrimiçi dünyaya... Diablo Immortal Teknik Alfa Sürümüyle Cehennemin Kapıları Aralanıyor

(Haber Bülteni)

Diablo Immortal, koca bir oyun türüne yön veren aksiyon rol yapma serisinin tüm derinliğini, heyecanını ve maceralarını devasa çok oyunculu çevrimiçi dünyaya taşıyor. Oyuncular, bu sınırlı Teknik Alfası ile birlikte Diablo II: Lord of Destruction ile Diablo III arasında meydana gelen olayların anlatıldığı yepyeni hikâyelerde Diablo tarihini şekillendirecek.

Diablo Immortal Teknik Alfası, oyuncuları barbarların, keşişlerin, iblis avcılarının ve büyücülerin yozlaşmış Dünyataşı parçalarını toplamak ve Dehşet Elçisi Skarn‘ın, Dehşet Lordu’nu geri getirmesini engellemek için güçlerini birleştirdikleri ölümcül Sanctuary diyarına götürüyor. Efsanevi başkent Westmarch’ta oyuncular diğer maceracılarla karşılaşacak, lonca‘lara katılacak, şan, deneyim ve hazine kazanmak için Ödül Tahtası‘ndaki görevleri tamamlayacak. Westmarch duvarlarının ötesindeyse Bilefen ve Zoltun Kulle Kütüphanesi de dahil olmak üzere 6 büyük Açık Dünya Bölgesi‘ni keşfetmeleri mümkün. Bu bölgeler ayrıca özel etkinlikler ve hediyeleri açan Bölge Sınavı‘nı da barındırıyor. Oyuncular ister grup kurarak isterlerse de tek başlarına zindanlara girebilecek. Zindanların zorluk seviyesi arttıkça ödüller de büyüyor.

 

Dünya

Diablo Immortal, Diablo II ve Diablo III hikâyeleri arasında bir köprü kuruyor. Maceracılar, Dünyataşı kristallerini bulmak ve Tyrael’in başlattığı işi bitirmek için Sanctuary’nin dört bir yanında dolaşacak.

Macera Wortham’da başlayacak. Burada uğursuz bir ormandan geçerek şehir merkezine ulaşacaksınız. Yaşayan ölülerin bastığı Ashwold Mezarlığı’nda, lanetli Karanlık Orman’da ve Shassar Denizi’nin kumlarının altında Dünyataşı kristalleri bulmaya çalışacaksınız. Dünyayı keşfettikçe karşınıza çıkacak seyahat noktalarıyla 6 bölge arasında geçiş yapabileceksiniz.

Diablo Immortal’da, dünyayı ister tek başınıza isterseniz de karşılaştığınız diğer maceracılarla birlikte keşfedebilirsiniz. Her bölge onlarca farklı oyuncuyu barındırma kapasitesine sahip.

 

Ganimetler

Diablo serisinde ilk defa yer alacak olan Eşya Kademesi sistemi, oyuncuların nadir ve efsanevi eşyaları toplamalarını ve bu materyalleri kullanarak en sevdikleri eşyaları daha da güçlü hale getirmelerini sağlıyor. Oyunda eşyaların üstündeki yuvalara yerleştirilerek nitelik artışı sağlayan Mücevherler ve oyunun gidişatını değiştirebilen etkilere sahip Efsanevi Mücevherler gibi pek çok özelleştirme seçeneği de bulunuyor. Diablo Immortal’la Tılsımlar da geri dönüyor. Kendilerine ait birer yuvaya sahip olan tılsımlar, 1 ve 5 arasında eşsiz yetenek seviyesi ilaveleri de veriyor. 

Paragon Sistemi artık Paragon Ağaçları’nı da barındırıyor. Ağaçlar, oyunculara en üst seviyede daha fazla güce ulaşmaları için çeşitli nitelikler ve uzmanlıklar kazandırıyor (Teknik Alfa’da en üst seviye 60’tan 45’e çekildi).

Paragon’un Güçleri

Diablo III’ün Paragon seviyeleri (en üst seviyeye ulaştıktan sonra karakterin gücünün XP’ye bağlı olarak artmaya devam etmesi) Diablo Immortal’a bir sürprizle döndü. Diablo Immortal’da, her biri nitelikleri güçlendiren ve farklı ilaveler sağlayan 10 tane Paragon Beceri Ağacı mevcut. Şu anda alfa sürümünde şu 4 ağaç bulunuyor:

  • HAYAT: Bu ağaç, canavarlarla savaşırken hayatta kalma becerilerinizi arttırır.
  • HAZİNE AVCISI: Bu ağaç, daha fazla XP kazanmanızı sağlar ve hazine, altın ve mücevher bulma şansınızı arttırır.
  • GALİP: Canavarlarla savaşırken sizi daha ölümcül kılacak beceriler arıyorsanız bu ağaç tam size göre.
  • GLADYATÖR: Bu ağaçtaki beceriler diğer oyuncularla savaşırken etkinliğinizi büyük ölçüde arttırır.

 

Her Paragon Ağacı kalıcı özellikler ve uzmanlık yetenekleri sunuyor. Kalıcı özellikler, harcadığınız puanlardan almaya devam ettiğiniz nitelik güçlendirmeleridir. Uzmanlık yeteneklerindense sadece o Paragon Ağacı’nı etkinleştirdiğinizde faydalanabilirsiniz.

 

Kahramanlar

Şu anda, Teknik Alfa’da oynanabilen dört sınıf mevcut:

  • BÜYÜCÜ:Düşmanlarınızı yok etmek için büyünün yıkıcı gücünü kullanın.
  • BARBAR:Atıldığınız savaşlarda bilek gücünüz ve coşkunuzla düşmanların kafatasını patlatın.
  • KEŞİŞ:Dövüş sanatları ve kadim mistisizmin yardımıyla düşmanlarınızı alt edin.
  • İBLİS AVCISI:Akrobatik ölüm dansınızla yolunuza çıkan herkesi ortadan kaldırın.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.