DICE Battlefield 1’de Hilecilere Acımıyor DICE Battlefield 1’de Hilecilere Acımıyor
DICE, yayımladığı bir yazıyla Battlefield 1'de hile programı kullanan oyunculara karşı tutunduğu tavrı açıkladı. DICE Battlefield 1’de Hilecilere Acımıyor

DICE, yayımladığı bir yazıyla Battlefield 1’de hile programı kullanan oyunculara karşı tutunduğu tavrı açıkladı.

Battlefield 1 yayımlandığı günden bu yana kullanılan anti-hile sistemleri ve FairFight ile ilgili birçok soru geldiğini söyledikleri yazıda hilecilere bilgi vermemek adına bazı ayrıntılar özellikle paylaşılmamış. Yazıda yalnızca Ekim ayında 8.500’den fazla oyuncunun hile yüzünden engellendiği belirtiliyor. Ayrıca “o günden bugüne hile kullananların azaldığı” da söyleniyor.

FairFight’ın oyun içi mesaj sistemiyle ilgili olarak yapılan geliştirmelere de değinilmiş. Yazıda, “Tecrübeli Battlefield 1 oyuncuları, FairFight bir oyuncuya işlem uyguladığında global bir mesaj gönderildiğini hatırlayacaktır. Hile yapanlara karşı faaliyetlerimizi genişlettiğimizde bu mesajlar diğer oyun içi konuşmaların önüne geçmeye başladı ve geri bildirimleriniz doğrultusunda birkaç ay önce kaldırıldı. Ancak bu konudaki iletişimimiz bazı soru işaretleri doğurdu. Artık daha açık, şeffaf ve etkin bir şekilde iletişim kuracağız,” deniliyor. FairFight mesajlarının yeni hali yakında oyunda olacak.

Bazı oyuncuların hatalı şekilde engellendiğine ilişkin ise, “tespit yöntemlerimizin isabetli sonuçlar verdiğine güveniyoruz,” deniliyor. Yine de hesabının hatalı bir şekilde engellendiğini düşünen oyuncular buradan itirazda bulunabilir.

Battlefield 1’in En İyi Güncellemesi Geldi!