Kategoriler

DICE, Battlefield 1’den Çıkmamızı “Resmen” Yasakladı

Battlefield 1’in en sevilen modlarından olan Operasyon kısmı, diğer modlar gibi bir türlü oyun sonunda çıkmamıza izin vermiyor. Peki neden?

Battlefield 1 sahipleri oyundan kolay kolay çıkamadıklarını anlamışlardır. Ancak bunu, oyunun güzelliğine veya başka bir yoruma bağlamıyoruz, teknik anlamda oyundan “çıkamamaktan” bahsediyoruz. Hani bazılarımızın “quit atamıyorum” dediği tabir ve bunun da bir nedeni var.

Oyundaki en büyük şikayet, haritaların hızlı yüklenmesi ve çıkışımıza izin vermemesi. Yeni haritaya geçerken yapılabilecek tek şey ne yazık ki “options” kısmına gelip, ardından “quit” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Yani her türlü başlamış bir maçtan çıkmaktan başka çareniz kalmıyor.

DICE, bu durumun farkında. Tabii hiçbir şey göründüğü gibi basit değil. Reddit’te bu konuyla alakalı geçen açıklama ise arka planda aslında yüklemenin devam ettiği yönünde. Yani sonraki haritaya geçerken ve maç bittiği sırada, aslında bir sonraki seviye yüklendiği için oyundan çıkamıyoruz. Oyun da bu konuda zaten bizi uyarıyor. Tabii ki DICE, bu konuda daha hassas olacaklarını ve oyuncuların bu detay daha iyi görebilmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını da açıkladı. Bu duruma şimdilik çözüm bulamıyorlar. Yani her türlü o quit seçeneği “şimdilik” BF1’de yer almayacak.

Firma, “queue a quit” seçeneğini eklemeyi düşünüyor. Bu da otomatik olarak maç sırasından çıkmamızı ve ana menüye dönmemizi sağlayacak. Tabii bu çözümün ne zaman sunulacağı belli değil. Siz yine de Alt+F4 seçeneğini şimdilik kenarda tutun ya da bir sonraki haritaya girip, options kısmından da oyundan çıkmanız mümkün.

MAN AT ARMS İş Başında – Ünlü Aktör Danny Trejo ile Jambiya Knife

Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri · PC · PlayStation · XBox