Dijital Oyun Platfomu Steam Yenilendi Dijital Oyun Platfomu Steam Yenilendi
Dünya çapında tüm oyun meraklıları tarafından en çok kullanılan dijital oyun satış platformu Steam yeni özellikler kazandı. Valve firmasının popüler dijital oyun platformu Steam,... Dijital Oyun Platfomu Steam Yenilendi

Dünya çapında tüm oyun meraklıları tarafından en çok kullanılan dijital oyun satış platformu Steam yeni özellikler kazandı.

Valve firmasının popüler dijital oyun platformu Steam, PC oyunlarını arama ve seçme işlemlerini kolaylaştırmak için bir dizi değişiklik ve eklenti kazandı. “Steam Discovery Update” adı verilen güncelleme ile gelen bazı yeni özellikler hemen dikkat çekiyor.

Yeni gelen özelliklerden ilki “Endless Recommendations” sistemi, yani oyun katalogumuza, neleri oynadığımıza ve arkadaşlarımızın neler oynadığına bakarak, bize yeni ve ilgilenebileceğimiz oyunları önerme mekanizması. Bir diğeri “Steam Discovery Queue” sistemi, bu da bize farklı oyunlar önererek onlarla ilgili ne düşündüğümüzü soruyor. Burada gösterilen oyunları isterseniz bekleme listesi “Wishlist”e ekleyebilir, sadece oyunla ilgili haberleri almak için “Follow” (takip) edebilir veya “Not Interested” (ilgilenmiyorum) diyebilirsiniz. Böylece Steam neleri sevip sevmediğimizi daha iyi bilecek ve gelecekte daha çok hoşumuza gidecek oyunları bize önerebilecek.

Üçüncü önemli değişiklik ise “Steam Curators” özelliği oldu, bu da kişilerin veya grupların belli konlarda yaptıkları oyun listeleri. Benzerini Amazon’da kitap ve film alanlarında da gördüğümüz bu öneri listeleri sistemi, bize belli bir temada sevdiğimiz oyunları başkaları ile paylaşma şansı veriyor.

 

Bu güncelleme sayesinde Steam katalogundaki 14,000’den fazla oyun içinde bize daha uygun olabilecekleri bulmak ve devasa indirimleri takip etmek kolaylaşacak.

Bu arada Steam’e gelecek ve özellikle Türkiye’deki oyuncuları ilgilendiren bir başka güncelleme ise yakında Steam fiyatlarını Türk Lirası olarak görecek olmamız.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.