Discord Uygulamasından da Oyun Satılmaya Başlanacak Discord Uygulamasından da Oyun Satılmaya Başlanacak
Discord'dan yapılan duyuruya göre oyuncular arasında yaygın olarak kullanılan sesli iletişim uygulamasından da oyunlar satılmaya başlanacak. Discord Uygulamasından da Oyun Satılmaya Başlanacak

Discord’dan yapılan duyuruya göre oyuncular arasında yaygın olarak kullanılan sesli iletişim uygulamasından da oyunlar satılmaya başlanacak.

Uygulamadaki oyunlara farklı yollarla erişim sağlanabilecek. Discord Nitro abonelerine (aylık 4.99$) her ay belli oyunlar ücretsiz olarak sunulacak. İlk etapta Saints Row: The Third, Darksiders: Warmastered Edition, Super Meat Boy ve Metro: Last Light Redux oyunları Nitro abonelerine ekstra bir ücret gerektirmeden sunulacak.

Ancak uygulamanın bütün oyunları oyunculara sunma gibi bir amacı bulunmayacak. Anlaşılan belli başlı firmaların öne çıkan oyunlarını daha sık göreceğiz yani uygulamanın mağazasında. İlk anlaşılan firmalar ise THQ ve Deep Silver. Mağazada yer alacak ilk oyunların arasında ise Frostpunk, Dead Cells ve Into the Breach gibileri yer alacak.

Discord’un oyun mağazası ve Nitro kullanıcılarına vereceği ücretsiz oyun kütüphanesi çok yakında beta aşamasına geçip test edilmeye başlanacak.

PlayStation 4 Pro 500 Milyon Özel Sürüm Konsol Duyuruldu