Kategoriler

District 9’ın Yönetmenini İçeren Gran Turismo Filmi Geliyor

Gran Turismo Film

PlayStation tarafından yapılan açıklamaya göre District 9 filminden tanıdığımız yönetmen Neill Blomkamp yeni bir iş için düşünülüyor. Gran Turismo oyununu baz alacak bir filmin yönetmen koltuğuna oturması düşünülen Blomkamp görünüşe göre teklife sıcak bakıyor. Deadline’da yer alan makaleye göre Playstation Productions ve Sony Pictures’ın kol kola vereceği proje yarışseverler tarafından kabul görmüş oyuna odaklanacak.  Hakkında detayları az olan Gran Turismo Filmi ile ilgili bazı gelişmeler açıklandı.

Uncharted filminin gişelerde büyük başarı yakalamış olmasının büyük etkisi olduğu açık olan bu yeni film çıkması halinde Sony’nin diğer oyun adaptasyonlarının yanında yer alacak. Geçtiğimiz yılda açıklanan Horizon’ın bir netflix yapımı olacağı haberi hepimizi şaşırtmıştı. Hemen arkasından gelen God of War’ın da Amazon tarafından televizyonlara adapte edileceğini duyduğumuzda ise yeni bir trendin oluşmaya başladığını farketmiş olduk. Bu zincirin en yeni halkası olacak olan Gran Turismo filmi söylentilere göre profesyonel bir yarışçının hayatını konu alacak.

Filmi yönetmesi için düşünülen Blomkamp’ın başarıları arasında District 9 ile aldığı Academy Award’ın yanı sıra Elysium ve Chappie adlı yapımlarda bulunmuş olmak var. Teklifi kabul etmesi halinde dahil olacağı projenin kalitesi ise merak konusu.

Yakın zamanda en yeni üyesi olan GT7’yi çıkartan ve yarış oyunları arasında reddilemez bir kitleye sahip olan Gran Turismo bu zamana kadarki 85 milyon kopya sattıracak başarısını beyaz perdede de sürdürebilecek mi merakla bekliyor olacağız.