Kategoriler

Doctor Who – En Kötüden İyiye Doktor Sıralaması

Yıllara meydan okuyan dizi Doctor Who, birçok yüze ev sahipliği yaptı. Peki sizce en sevilen Doktor kim?

Yıllara meydan okuyan dizi Doctor Who, birçok yüze ev sahipliği yaptı. Her sezon (hemen hemen) farklı bir Doktor’a merhaba dediğimiz dizide, güncel yüzümüz Peter Capaldi‘ye ait. Oyunculuğundan hiç şüphe duyulmayan Capaldi, diğer Doktor’ların yanında biraz geri planda kalmış gibi. Zira Metro’nun yayımladığı listeye göre Capaldi az sevilen Doktor’lardan biri.

Her bir Doktor’un kendisine özel bir kişiliği var. Kullandıkları sözler, mimikleri ve hatta kızdıkları anlar bile farklı. Eh, oyunculuk farklı olunca, Doktor’ların kişiliklerinin de farklı olması normal. Tabii kimi zaman kendini sevdiremeyen, hatta farkında olmadan unutulan Doktor’larımız da var. İşin içerisine biraz da popülerlik ve karakteri mükemmel yansıtma girince, işte o zaman en çok sevilen isim ortaya çıkıyor.

Not: Diziyi izlemeyen ve spoilerdan uzak kalmak isteyenler, gif altı yazıları okumasınlar 🙂

İşte en kötüden iyiye Doktor sıralaması. Sizin favoriniz kim?

14. Sylvester McCoy (7. Doktor)

Fragtist Sylvester McCoy doctor who

İskoç oyuncu McCoy, özellikle R harflerini yuvarlaması ile ünlüydü. Ne yazık ki karakterini seven Doctor Who takipçisi çok az.

13. Colin Baker (6. Doktor)

Fragtist 13. Colin Baker doctor who

Sylvester gibi Colin de geri planda kalan başka bir Doktor. Oyuncunun, normalden daha kötü performans sergilediği düşünülüyor.

12. John Hurt (Savaş Doktor’u)

Fragtist doctor who John Hurt

Doktor’un geçmişteki savaşından haberiniz vardır. Bir yerden sonra Dalek varsa, Doktor da mutlaka onu durdurmak için bir yerlerden fırlar. 50. yıl özel bölümünde kendisini gösteren John Hurt, bu bölüm sırasında en yeni Doktor olan Matt Smith ile yan yanaydı. İkilinin yanına, David Tennant ismi eklenince, mükemmel üçlüyle karşılaşıyorduk. Ancak görünen o ki iki sevimli Doktor yan yana olunca, Hurt yanlarında fazla yaşlı kaldı ve bu nedenden fanlar bu durumdan pek hoşnut kalmadı (yalan, ben sevdim).

11. Peter Cushing (Dalek filmlerindeki Doktor)

Fragtist doctor who 11. Peter Cushing

Peter’ı liseteye almak biraz haksızlık ancak varlığını red etmek de olmaz. 1960’lı yılların İngiliz korku filmi efsanesi olan Peter, Doctor Who’nun Dalek filmlerinde yer almıştı. Üstelik filmler, renkliydi! Filmlerin hikayesi dizi serisiyle birebir bağlantılı değildi. Ancak filmde geçen bazı replikler, karakterden uzaklaşmamıza yetti.

10. Patrick Troughton (2. Doktor)

Fragtist doctor who 10. Patrick Troughton

The Beatles grubundan fırlamış saç kesimiyle, yaşına rağmen oldukça hiperaktif olan Doktor’umuz Troughton, kayıp bazı bölümler yüzünden hikayesi havada kalan bir isim. İlk Doktor serilerini bilenler, kendisinin şapkalara olan tutkusundan haberdardır.

9. Paul McGann (8. Doktor)

Fragtist doctor who 9. Paul McGann

İlk olarak 1996 yılında yayımlanan Doctor Who filminde kendisini gösteren McGann, aynı zamanda Steven Moffat sayesinde birkaç dakikalık da olsa The Night of the Doctor isimli mini bölümde de görülmüştü. En bilinen özellikleri tutkulu, coşkulu ve eksantrik olmasıydı.

8. Jon Pertwee (3. Doktor)

Fragtist doctor who 8. Jon Pertwee

70’li yılların tanınan ismi haline gelen Pertwee, üçüncü Doktor rolünü çok iyi canlandırmıştı. The Master’a karşı olan mücadelesindeki performansı, oldukça başarılıydı. Dizideki en bilindik aksiyonu ise Sarah Jane Smith (Elisabeth Sladen) ve Jo Grant (Katy Manning) arasında seçim yapmak zorunda kaldığı bölümdü.

7. Peter Capaldi (12. Doktor)

fragtist doctor who 7. Peter Capaldi

Belki de en iyi Doktor olabilecek isimlerden biri olan Capaldi, ne yazık ki geri planda kalanlar arasında. Oyunculuğundaki profesyonelliği Doktor rolüne yakışsa da kendisini tanımak bayağı zaman aldı. Zira yeniden doğmuş bir çocuk edasıyla hayatımıza giren 12. Doktor, hala bazı Doctor Who fanları tarafından yetersiz olarak görülüyor. Onun takıntısı ise Clara. Çünkü her şeye yeniden başlarken, yanında yalnızca Clara vardı.

1 2

Görüntülenmeler:
16
İlgili Kategoriler
Blog · Haber · Kültür & Sanat