ADATA’nın Yeni Taşınabilir SSD Modeli SD600Q Ortaya Çıktı ADATA’nın Yeni Taşınabilir SSD Modeli SD600Q Ortaya Çıktı
Saniyede 440 MB’a kadar okuma/yazma hızı sunan SD600Q hızlı, sağlam ve geniş kapasiteli harici disk arayan kullanıcılar için ideal. ADATA’nın Yeni Taşınabilir SSD Modeli SD600Q Ortaya Çıktı

ADATA, SD600Q adındaki yeni taşınabilir SSD modelini duyurdu. Saniyede 440 MB’a kadar okuma/yazma hızı sunan SD600Q hızlı, sağlam ve geniş kapasiteli harici disk arayan kullanıcılar için ideal.

Geniş kapasiteli

ADATA SD600Q harici SSD kullanıcılara saniyede 440 MB’a kadar okuma ve yazma hızı veriyor. Ürün bu yönüyle sıradan harici HDD’lere kıyasla 4 kat daha yüksek okuma/yazma hızı vadediyor. Bu da 5 GB büyüklüğünde Full HD çözünürlükte bir filmin yalnızca 26 saniyede aktarılabileceği anlamına geliyor. 3D NAND Flash yongalarla üretilen SD600Q 240 GB’tan 960 GB’a kadar depolama seçenekleriyle her kullanıcıya ihtiyacı olan kapasiteyi hızlı, güvenilir ve dayanıklı bir ürün içerisinde sunuyor.

Taşınabilir ve dayanıklı

Yalnızca 60 gram ağırlığındaki SD600Q, geniş kapasitesine rağmen çok hafif. Avuç içine sığabilecek boyuttaki ürünü cepte veya ufak bir çantada rahatça taşımak mümkün. Ürünün gövdesini kaplayan şoklara dayanıklı silikon katman sayesinde hem içindeki sürücü hem de kullanıcıların verileri güven içinde.

ABD Ordusu’nun dayanıklılık standartlarından olan MIL-STD-810G 516.6 standardını karşılayan SD600Q, 1.22 metreye kadar yüksekliklerden düşmelere karşı tam koruma sunuyor. Ayrıca ürünün her türlü arızaya karşı 3 yıllık garantisi bulunuyor.

Mavi, kırmızı ve siyah renklerde gelen SD600Q herhangi bir sürücü gerektirmeksizin Windows, MacOS ve Android cihazlar için tak-çalıştır desteği sunuyor. Kullanıcıları herhangi bir kurulum ve ayar yapma zahmetinden kurtaran ürün dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefon ve oyun konsolu gibi cihazlarla uyumlu çalışarak, farklı platformlar arasında dosya aktarımını kolaylaştırıyor.

Türkiye’deki çıkış tarihi ve fiyatı henüz açıklanmayan ADATA SD600Q hakkında daha fazla bilgi almak için adata.com/tr/specification/603 adresini ziyaret edin.

Kingston Digital’den Yüksek Dayanıklılığa Sahip Yeni microSD Kartlar