ASUS ROG, Strix Arion Harici SSD Kutusunu Duyurdu ASUS ROG, Strix Arion Harici SSD Kutusunu Duyurdu
ASUS Republic of Gamers (ROG), Strix Arion harici SSD sürücü kutusunu duyurdu. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. ASUS ROG, Strix Arion Harici SSD Kutusunu Duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), Strix Arion harici SSD sürücü kutusunu duyurdu.

Ürün, oyunculara kendi yüksek hızlı mobil depolama çözümlerini oluşturma fırsatı sunuyor. Cihaz, 2230, 2242, 2260 ve 2280 biçimlerinde ve USB-C 3.2 Gen 2 bağlantısına sahip M.2 NVM Express (NVMe) SSD’lerle uyumlu. Ürün ayrıca medya dosyaları ve başka büyük dosyalarla çalışırken 10 Gbps’e ulaşan performans sunuyor. Kutu ısı dağıtımıyla yüksek performans sağlaması için alüminyum alaşımdan üretilmiş ve termal dolgularla donatılmış.

ROG Strix Arion, oyuncuların tornavida kullanmadan kolayca ve hızla SSD takabilmesini sağlayan tasarıma sahip. ASUS Aura Sync aydınlatma efektleriyle gelen ürün, oyun sistemlerine uyum sağlıyor. ROG Strix Arion hem USB-C hem de USB-C – USB-A kablolarıyla birlikte geliyor. Üründe koruyucu tutma bölümü ve asmak için çıkarılabilir bir kanca da yer alıyor.

Performans ve ısı dağıtımı

Ürün, yüksek hızlı M.2 PCIe NVM Express SSD’lerle USB-C 3.2 Gen 2 bağlantısına sahip. SSD, 10 Gbps’e kadar veri hızları sayesinde USB 3.2 Gen 2 üzerinden büyük 4K videoları, oyun dosyalarını ve daha fazlasını saniyeler içinde aktarabiliyor. Alüminyum alaşım tasarım ve entegre termal dolgulara sahip ROG Strix Arion, ısıyı dağıtarak çalışma sıcaklığını düşürüyor, yüksek veri aktarım hızlarını koruyabiliyor ve böylece kullanım ömrünü uzatıyor.

Kurulum ve ASUS Aura Sync

ROG Strix Arion, tornavida gerektirmeden kolay SSD kurulumu imkanı veriyor. Birlikte gelen araç ile üst kısmı açıldıktan sonra SSD parmakla sıkılan vidalarla yerleştirilebiliyor. Özel ASUS Aura Sync teknolojisiyse oyun sistemlerine uyan renkli ortam aydınlatması sunuyor.

Tutma bölümü ve USB kabloları

Ürün, darbelere karşı koruma sağlayan tutma bölümüyle SSD’nin düzgün çalışmayı sürdürmesini sağlıyor. Çıkarılabilir kanca sayesinde oyuncular ürünü taşıyabiliyor. Birlikte gelen USB-C ve USB-C – USB-A kabloları farklı cihazlarla uyum sağlıyor.

Asus ROG Strix Scar III | Alırım Keystonu’nu Mike!