ASUS RX 5600 XT Ekran Kartlarının Bellek Frekansı Yükseliyor! ASUS RX 5600 XT Ekran Kartlarının Bellek Frekansı Yükseliyor!
ROG Strix RX 5600 XT OC Edition ve TUF Gaming X3 Radeon RX 5600 XT EVO OC Edition ekran kartlarının GDDR6 bellek frekansı 14... ASUS RX 5600 XT Ekran Kartlarının Bellek Frekansı Yükseliyor!

ASUS, ROG Strix RX 5600 XT OC Edition ve TUF Gaming X3 Radeon RX 5600 XT EVO OC Edition ekran kartlarının GDDR6 bellek frekansını 14 Gbps’ye yükseltti. Yükseltme işlemi yeni VBIOS güncellemesiyle yapılabiliyor.

Ocak 2020’de AMD’nin Radeon RX 5600 XT GPU için revize edilmiş GPU saat frekansı için her iki modele güncelleme yayınlanmıştı. Ancak bellek frekansları için daha kesin bir doğrulama süreci gözetilerek orijinal 12 Gbps bellek hızları korunmuştu.

ASUS, yoğun test süreçlerinin ardından her iki kartta da kullanılan Radeon RX 5600 XT GPU ve GDDR6 belleklerin yeni gelişmiş frekans seviyelerinde çalışabildiğine emin olmuş durumda.

GDDR6 bellek frekansları artırılmış yeni VBIOS güncellemeleri artık ROG Strix ve TUF Gaming X3 ürün destek sayfalarından indirilebiliyor. Güncelleme işlemini basitleştirmek için her VBIOS güncellemesi Windows tabanlı bir yardımcı programla geliyor.

  • VBIOS güncellemeleri, ROG Strix ve TUF Gaming X3 Radeon ™ RX 5600 XT EVO OC Edition ekran kartları için AMD’nin gözden geçirilmiş GPU ve bellek saat hızlarının birlikte uygulanmasını sağlıyor.
  • Yeni VBIOS güncellemeleri ve Windows tabanlı güncelleme yardımcı programı ASUS destek sayfasından indirilebiliyor.

ASUS’dan GDDR6 Destekli Yeni GeForce GTX 1650 Ekran Kartları