Kategoriler

HP İki Yeni Masaüstü Bilgisayar Modelini Tanıttı

HP masaüstü kullanımı için tasarladığı yeni modelleri ile eğlence ve üretkenliğe güç katmayı planlıyor. Detaylar haberin devamında.

HP masaüstü kullanımı için tasarladığı yeni modelleri ile eğlence ve üretkenliğe güç katmayı planlıyor. Farklı tasarımları ile ilgi çeken HP Pavillion Wave ve HP Elite Slice masaüstünde çok az yer kaplıyor.

Pavilion Wave

Pavilion Wave, kompakt, alan verimliliği sunan 360 derece tasarımıyla öne çıkıyor. Ürün, 6.81 inç (17,29cm) x 6.62 inç (16,81cm) x 10.29 inç (26,13cm) boyutlarıyla geleneksel kasalı PC’lerden yüzde 85 oranında daha küçük. Masaüstü bilgisayarın tasarımı merkezi bir ses sistemi etrafında şekillenmekte ve tüm odayı sesle dolduran akustik yapılı materyallerlere sahip. PC’nin üzerindeki parabolik reflektör hoparlörden gelen sesler tüm yönlere yansıyor. Böylece sıcak havanın dışarı çıkmasını sağlayan bir hava deliği görevi de görüyor.

fragtist_HP_Pavilion_Wave

Üçgen biçimli tasarım bileşenler için üç ana bölgeye ev sahipliği yapıyor. Bir tarafta anakart yer alırken, ikinci tarafta sabit disk, üçüncü taraftaysa terminaller yer alıyor. Termal tasarım, anakarttan ve ekran kartından gelen ısıyı çıkartmak için ısı boruları kullanıyor ve PC’nin serin çalışmasını sağlıyor.

Özellikler

• Çift mikrofonlu Cortana desteği.
• 4K görüntüleyiciyi destekleme.
• Üç USB 3.0 bağlantı noktası, veri transferi için bir USB 3.1 Type-C bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası, bir DisplayPort, Gigabit Ethernet ve mikrofon/kulaklık jakı ile çevre birim desteği.
• 6’ncı nesil Intel® Core™ i5 quad-core masaüstü işlemciler 4, 1 TB’ye varan HDD5 ya da 2 TB HDD5 depolama, bir adet opsiyonel 128 GB SSD5 ve 8GB’ye varan DDR4 sistem belleği ile yüksek performans.
• AMD Radeon™ R9 M470 ekran kartı.

Elite Slice

Elite Slice, yeni ekip çalışması becerileri ile değişen işgücü ve çalışma tarzlarına hitap etme amacıyla çalışma alanlarını modernleştirmek için tasarlanmış. Elite Slice’ın modüler tasarımı mat siyah kıvrımlı hatları içeriyor. Elite Slice, kullanıcılara fabrika çıkışlı bir kapak ya da ekip Çalışması Kılıfı ya da Kablosuz Şarj Kılıfı gibi ek işlevlerin de içinde bulunduğu opsiyonel kapak seçenekleri arasından tercih yapmalarına olanak sağlıyor. Ses Modülü ya da optik disk sürücü gibi modüller de PC’yi hem iş hem de çalışanlar için benzersiz hale getiriyor.

fragtist hp Elite Slice

Oldukça küçük olmasına rağmen büyük performans sunan PC yalnızca 6.5 inç (16,51cm) x 1.38 in. (3,5cm) x 6.5 inç (16,51cm) boyutlarında ve 1,04kg ağırlığa sahip. Kabloların kullanılmadığı tasarım temiz bir çalışma ortamına olanak yaratıyor. Ürün, yalnızca bir adet USB 3.1 Type-CTM kablo ve yeni opsiyonel Quad HD9 HP EliteDisplay S240uj monitörün de dahil olduğu Type-CTM uyumlu görüntüleyiciler aracılığıyla bir görüntüleyiciden güç alan ilk ticari masaüstü bilgisayar olma özelliğini taşıyor. Görüntüleyici masaüstünü mükemmel bir şekilde tamamlama adına entegre kablosuz şarj ve USB Type-CTM ile donatılmış bulunuyor.

Özellikler
• Opsiyonel dokunmatik parmak izi sensörü.
• Dynamic Protection özellikli HP Sure Start sektörün ilk kendi kendini iyileştirebilen BIOS seviyesindeki koruma özelliği.
• 6’ncı nesil Intel® Core™ i7’ye kadar 35-vat işlemci.
• 360 derece benzersiz çift fanlı boru kovanı cihazın serin çalışmasını sağlıyor.
• Ethernet bağlantı noktası, dahili Wi-Fi modülü ve antenler, çoklu görüntüleyicileri çalıştırmak için bir adet HDMI ve bir adet DisplayPort™.

Pavilion Wave’in EMEA bölgesinde eylül ayından itibaren 699$ + KDV’den başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor. Elite Slice’ın ise EMEA bölgesinde eylül ayından itibaren 500$ + KDV’den başlayan fiyatlarla satışa sunulması beklenmekte.

Kingston, Yeni SSD Modeli DC400’ü Duyurdu

Görüntülenmeler:
5
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Masaüstü