NVIDIA, GeForce RTX Serisinin Türkiye Tanıtımını Gerçekleştirdi! NVIDIA, GeForce RTX Serisinin Türkiye Tanıtımını Gerçekleştirdi!
NVIDIA, gerçek zamanlı ışın izleme ve DLSS gibi yeni yapay zekâ özellikleri sunan RTX serisinin Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. NVIDIA, GeForce RTX Serisinin Türkiye Tanıtımını Gerçekleştirdi!

NVIDIA, gerçek zamanlı ışın izleme ve DLSS gibi yeni yapay zekâ özellikleri sunan, Turing mimarisine sahip NVIDIA RTX serisinin Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında GeForce RTX 2060, 2070, 2080 ve 2080Ti modelleri tanıtıldı. NVIDIA ayrıca geçtiğimiz ay duyurduğu RTX mobil GPU serisini de katılımcıların beğenisine sundu.

Katılımcılar, Battlefield 5 ile DXR ışın izlemeli yansımaları içeren RTX teknolojisinin grafiklere nasıl yansıdığını deneyimledi. Ayrıca katılımcılar, PC’lerde çalıştırılan 3DMark’ın Port Royal testiyle birlikte DLSS teknolojisinin oyun performansına olan olumlu etkilerini yakından takip etme imkânı da buldu. Acer, Asus, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, Monster, MSI ve Phoenix gibi firmalar da etkinlikte yer aldı.

İstanbul’daki NVIDIA GeForce RTX etkinliğine katılmaktan onur duyduğunu belirten NVIDIA EMEA PR Direktörü Ben Berraondo, şunları söyledi: “Etkinliğe Türkiye ve Ortadoğu’dan katılan basının, ortakların ve tüm ekibin heyecanını ve fazlasıyla bilgi sahibi olduklarını görmek inanılmazdı. RTX ürünlerimizle ilgili en son içeriklerimizi sergilemekten mutluluk duyuyoruz.”

Turing mimarisi, önceki nesil Pascal mimarisinden 6 kat daha fazla performans sunabiliyor. Turing, yeni özellikleriyle ve yüksek sistem gereksinimlerine sahip oyunlarda bile 4K HDR çözünürlükte 60 FPS değerini sunuyor. Bu da PC’yi mükemmel bir oyun platformu haline getiriyor. GeForce RTX dizüstü bilgisayarlar ise olağanüstü oyun performansı sağlayabiliyorlar. Ayrıca işleri için en iyi performansı isteyen video düzenleyici, 3D animatör, oyun yayıncısı ve diğer içerik üreticileri için güçlü mobil platformlar olarak öne çıkıyorlar.

Monster’ın GeForce RTX Dizüstü Modelleri Kullanıcılarla Buluştu