Razer, Yeni Core X Chroma ile Windows ve Mac Sistemleri Hızlandırıyor Razer, Yeni Core X Chroma ile Windows ve Mac Sistemleri Hızlandırıyor
Razer bugün Razer Core X Chroma'nın en yeni harici grafik kasasını (eGPU) açıkladı. Ayrıntılar haberimizde. Razer, Yeni Core X Chroma ile Windows ve Mac Sistemleri Hızlandırıyor

Razer bugün Razer Core X Chroma’nın en yeni harici grafik kasasını (eGPU) açıkladı. Razer Core X Chroma, 700W güç kaynağı, USB ve Gigabit Ethernet portları ile Razer Chroma aydınlatmasını içerecek şekilde özelliklerini genişletiyor.

Razer Core eGPU serisi, Windows dizüstü bilgisayarlar ve MacBook’ların geniş Thunderbolt 3 seçenekleri ile çalışmak üzere tasarlandı. Böylece Razer Core eGPU, kullanıcıların laptoplarda bile en zorlu oyunları oynamalarına ve üst düzey performansta birinci sınıf içerik yaratmalarına izin verecek.

Cihaz kullanımı Windows 10 dizüstü bilgisayarlarda, harici grafik (eGFX) desteği ve en son Windows RS5 güncellemesi ile Thunderbolt 3 bağlantı noktası gerektirir. Uyumlu Razer dizüstü bilgisayarları içinde, Razer Blade Stealth 13, Razer Blade 15 ve Razer Blade Pro 17 (GeForce GTX 1060 sürümü) bulunur. Mac sistemlerinde ise, uyumlu AMD Radeon kartlarıyla birlikte High Sierra 10.13.4 veya üstünü çalıştıran macOS ve Thunderbolt 3 bağlantı noktası gerektirir.

Basit tak-çalıştır

Razer Core X Chroma’yı kullanmak için, kullanıcıların NVIDIA GeForce RTX, GeForce GTX ve Quadro kartlarından AMD XConnect özellikli Radeon ve Radeon Pro kartlarına kadar çeşitli masaüstü PCIe grafik kartlarını seçmeleri yeterlidir.

Grafik kartının takılması, basit çekmece tarzı slayt ve kilit mekanizması sayesinde aletsiz bir şekilde gerçekleşir. Grafik kartı PCIe yuvasına takılır ve tek bir parmakla çevrilir vida ile sabitlenir.

Çok yönlü eGPU

Razer Core X Chroma, bugün mevcut olan en geniş varyasyona sahip çok yönlü Core eGPU’dur. USB ve Ethernet bağlantılarıyla birlikte gelen cihaz 3 yuvaya kadar masaüstü grafik kartı destekler. Cihazın arkasındaki yeni I/O (giriş ve çıkış) hub’ı, dört adet USB A bağlantı noktası ve bir Gigabit Ethernet bağlantı noktası sunarken kablo karmaşasını azaltmak için kutu arkası içine yerleştirilmiştir. Ağır yük altında istikrarlı performans sağlamak için Razer Core X Chroma, hem grafik hem de çevresel verileri tek bir Thunderbolt 3 kablosuyla zahmetsizce işleyen benzersiz bir Thunderbolt çift yonga tasarımına sahiptir.

Fiyat ve satış

Yeni Razer Core X Chroma, 16 Nisan’da 399.99$ / 429.99€ fiyatından satışa sunulacak. Ürün, Razer.com üzerinden ve ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve İskandinav ülkelerinde belirlenmiş perakende satış noktalarından alınabilecek. Kısa zaman içinde ise Çin, Avusturya, Hong Kong, Japonya, Singapur, Güney Kore ve Tayvan pazarında da yer alacak.

Daha fazla bilgi için lütfen razer.com/core-x adresini ziyaret edin.

Aksiyonun Her Ayrıntısını Razer Ripsaw HD ile Yansıtın!