TPLINK’ten Yüksek Hızlı İki Yeni Modem ve Router TPLINK’ten Yüksek Hızlı İki Yeni Modem ve Router
TPLINK, en yeni WiFi standardını destekleyen, yüksek hızlı iki yeni ürünü satışa sundu. Detaylar için haberimizi okuyun. TPLINK’ten Yüksek Hızlı İki Yeni Modem ve Router

TPLINK, en yeni WiFi standardını destekleyen, yüksek hızlı iki yeni ürünü satışa sundu. Archer D50 model modem ve Archer C50 model yönlendiricinin (router) ikisi de toplamda 1200Mbps kablosuz hıza sahip ve fiber dahil çeşitli bağlantı tiplerini destekliyor.

Her iki ürün de çift kanal desteği ile eşzamanlı olarak 2.4GHz kanalında 300Mbps, 5GHz kanalında ise 867Mbps kablosuz yüksek hızlara ulaşabiliyor. Eski nesil 802.11n destekli ürünlere oranla üç kat daha hızlı kablosuz bağlantı sunuyorlar. Bu sayede evde ya da ofiste birden fazla cihazın kablosuz olarak internete bağlanması durumunda performans sorunu yaşatmayan Archer D50 ve Archer C50, üzerlerinde bulunan çift kanal destekli iki adet anten ile WiFi sinyallerinin daha geniş bir alana erişmesini de sağlıyorlar.

Archer D50 ve Archer C50’nin üzerinde USB bağlantı noktası bulunuyor. Bu sayede her iki ürüne de yazıcı vb cihazlar bağlanabiliyor ve ağa bağlanmaları ve ortak kullanmaları sağlanabiliyor. Ayrıca bu USB girişe bir harici disk takarak FTP sunucu aracılığıyla ev ya da ofis dışındayken de diskteki dosyalara ulaşmak ve paylaşmak mümkün olabiliyor.

Archer D50, birden fazla bağlantı tipi desteği sayesinde kullanıcılara esneklik sağlıyor. ADSL desteği olan ürün, aynı zamanda üzerinde yer alan Ethernet LAN/WAN girişi sayesinde kablo/fiber modemlere de bağlanabiliyor.

Misafir ağı, Ebeveyn Kontrolü gibi özellikleri olan Archer D50 ve Archer C50 modelleri, son derece kolay kurulup yönetilebiliyor. Her iki ürün, akıllı telefonlar üzerinden yönetmeyi sağlayan TP-LINK’in ücretsiz Tether uygulamasını destekliyor. Bu sayede Android ya da IOS destekli cihazlardan Archer D50 ve Archer C50’yi yönetmek, ebeveyn kontrolü ayarlarını yapmak ya da medya paylaşmak mümkün oluyor.

Archer D50’in Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 68 USD; Archer C50’nin ise KDV dahil 53 USD olarak açıklanıyor.

Açık Alanlarda Güçlü WiFi İçinCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.