Kategoriler

Yeni Philips PowerSensor Ekran Tanıtıldı

MMD, piyasaya 24 inçlik, yeni bir LCD ekran çıkardı. PowerSensor sayesinde, masada oturan yoksa güç kapanabiliyor.

MMD, piyasaya 24 inçlik, yeni bir LCD ekran çıkardı. PowerSensor sayesinde, masada oturan yoksa güç kapanabiliyor.  

Gözleri dinç ve sağlıklı tutmak, işyerindeki rahatlıkta kilit önem taşıyor. Ancak ekranların mavi ışığına aşırı maruziyet, görmeyi olumsuz etkileyebilir. Yeni 240B7QPJEB / 240B7QPTEB LCD ekranındaki LowBlue modu bu negatif etkiye karşı çalışıyor. Esenliğin güçlendirilmesi için geliştirilmiş LowBlue modu, kısa dalgadaki mavi ışığı azaltmak için akıllı bir yazılım teknolojisi kullanıyor. LowBlue modunu ise, daha rahat izleme için parlaklığı düzenleyen ve titreşimi azaltan bir çözüm olan Philips Flicker-Free Teknolojisi tamamlıyor.  

Philips Monitörlerinin yeni ekranı, çevre dostu bir üretkenlik akılda tutularak geliştirildi. %85’i üretimin çevreye etkisini en aza indiren TCO Edge’e sahip tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak üretildi. Ekranda, çalışırken kullanıcının ekran başında olup olmadığını belirlemek için zararsız kızılötesi sinyaller iletip bu sinyalları alan, kullanıcının ekran başından uzaklaşması durumunda ise monitörün parlaklığını otomatik olarak düşüren, dahili bir “insan sensörü” bulunuyor. İşte bu PowerSensor sayesinde ise yüksek verimlilikte bir enerji tasarrufu sağlanıyor. Bu da enerji faturalarını %80 oranına varacak şekilde azaltıp monitörün ömrünü uzatıyor.

Gelişmiş IPS teknolojisi neredeyse her perspektiften 178/178 derece görüntüleme için ekstra geniş görüntüleme açıları sunuyor. Kullanıcılar büyük tablolarla ya da çok sayfalı belgelerle de çalışsa –  16:10 görüntü oranı sayesinde, 240B7QPJEB / 240B7QPTEB modelleri, daha fazla alan sundukları için bütün ofis uygulamaları türleri için mükemmel.

Yeni ekran, VGA, DisplayPort ve standart bir HDMI ile donatıldı. Üstelik, süper hızlı transfer için ekranda verilerin çarpıcı bir hızda, saniyede 5.0 gbit hızında (USB 2.0’ın hızının yaklaşık 10 katı) gönderilmesini sağlayan Super Speed USB 3.0 de bulunuyor. USB arayüzü ise önceki modellerle uyumlu olduğu için kullanıcılar USB 2.0 cihazlarını veri kaynağı olarak kullanmayı sürdürebilirler.

Philips’in yeni 240B7QPJEB/240B7QPTEB LCD ekranı, sırasıyla 289 dolar ve 319 dolar fiyatlarından piyasada bulunabilir.

Görüntülenmeler:
6
İlgili etiketler:
· · · · · ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber