DOOM Eternal’ın Detayları Nihayet Ortaya Çıktı! DOOM Eternal’ın Detayları Nihayet Ortaya Çıktı!
Bethesda'nın E3 2018 konferansında duyurulan DOOM Eternal'ın ayrıntıları sonunda ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde. DOOM Eternal’ın Detayları Nihayet Ortaya Çıktı!

Bethesda’nın E3 2018 konferansında duyurulan DOOM Eternal’ın ayrıntıları sonunda ortaya çıktı.

Aşağıdan izleyebileceğiniz videoda oyunun oynanışından ana hatlar ve karşımıza çıkacak bazı düşmanların konsept tasarımlarının yanı sıra silahlar ve bölüm tasarımları görülebiliyor. Geliştiriciler, önceki oyunun hızlı oynanışına bağlı kaldığını gördüğümüz DOOM Eternal’da şimdiye dek yaratılmış en güçlü Doom Slayer’ı sunmak istediklerini söylüyorlar.

Oyunun en öne çıkan özelliği ise çok oyunculu tarafa getirilecek önemli bir yenilik. DOOM Eternal’da başka oyuncuların oyununa bir demon olarak bağlanıp onları avlamaya çalışabileceğiz. Hatta bunu bir ekip halinde bile yapabileceğiz. Tabii oyunun senaryosunu yalnız oynamak isteyen oyuncular bu özelliği kapatabilecektir muhtemelen. Ama kulağa çok eğlenceli ve gerilimli geldiği kesin.

Oyunun sunumunda sözü alan Marty Stratton, sadece bir Doom oyunu yapmadıklarını, bir ‘Doom evreni’ oluşturduklarını söyledi. Yeni oyunda buna bağlı olarak etrafı keşfedip lore parçalarını bulan, evrene daha çok dalmak isteyen oyuncular da ödüllendirilecek.

PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için geliştirilen DOOM Eternal’ın çıkış tarihi henüz belli değil.

Rage 2’den 7 Dakikalık Oynanış Videosu Geldi!