DOTA 2 Dünya Turnuvası Başlıyor: Toplam Ödül 10 Milyon Dolar! DOTA 2 Dünya Turnuvası Başlıyor: Toplam Ödül 10 Milyon Dolar!
Dünyanın en iyi DOTA 2 oyuncuları, 10 milyon Dolar’lık ödülden pay alabilmek için kıyasıya çarpışacaklar. Multiplayer online oyunların, e-spor konsepti altında nerelere kadar geldiğini... DOTA 2 Dünya Turnuvası Başlıyor: Toplam Ödül 10 Milyon Dolar!

Dünyanın en iyi DOTA 2 oyuncuları, 10 milyon Dolar’lık ödülden pay alabilmek için kıyasıya çarpışacaklar.

Multiplayer online oyunların, e-spor konsepti altında nerelere kadar geldiğini görmek için Valve’dan uzağa bakmaya pek gerek yok. Valve’ın MOBA türündeki popüler oyunu DOTA 2’nin 2014 Dünya Şampiyonası bugün başlıyor ve toplamda dağıtılacak ödüller 10 milyon Dolar’ı buldu.

İster bir DOTA 2 oyuncusu olun, ister sadece oyuncuların birbirini yemesini izlemekten zevk alın, bu turnuvayı kaçırmamanızı öneriyoruz. Turnuva bugün elemelerle başlıyor; maçları ister canlı yorumlarla, isterseniz de yorumsuz izleyebilirsiniz.

Valve bir de uluslararası multicast yayını yapacak, burada da aynı anda dört maçı birden izlemek mümkün. Son olarak da DOTA 2’ye veya MOBA türüne yeni başlayan ve hızla ısınmaya çalışan izleyiciler için, oyun terminolojisini açıklayan, farklı ve daha bilgilendirici bir anlatım içeren özel yayın var.

Buraya tıklayıp DOTA 2 2014 Dünya Şampiyonası’nı canlı olarak resmi sitesinden izleyebilirsiniz.

Ayrıca geçen seneki DOTA 2 turnuvasının en iyi oyuncularından oluşan iki takımın müthiş maçını aşağıda izleyebilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.