Dünyanın Sıvı Soğutmalı İlk Belleği XPG SPECTRIX D80 Türkiye’de Dünyanın Sıvı Soğutmalı İlk Belleği XPG SPECTRIX D80 Türkiye’de
ADATA, dünyanın hem sıvı hem hava soğutmalı ilk belleği SPECTRIX D80’i Türkiye’de satışa sundu. Ayrıntılar haberimizde. Dünyanın Sıvı Soğutmalı İlk Belleği XPG SPECTRIX D80 Türkiye’de

ADATA, dünyanın hem sıvı hem hava soğutmalı ilk belleği SPECTRIX D80’i Türkiye’de satışa sundu. RAM devresinde kullanılan ısıyı dağıtan malzemelerin yanında aynı anda hem sıvı hem alüminyum soğutucudan faydalanan SPECTRIX D80, yüksek soğutma becerisini ve performansı bir arada sunuyor.

SPECTRIX D80 RAM’ler ısıyı etkin bir şekilde dağıtmak için modülün üst kısmında hava geçirmez bir tüp içerisinde bulunan sıvı soğutucudan faydalanıyor. Hem SPECTRIX D80 hem de SPECTRIX D41’de daha iyi soğutma performansı elde etmek için ısıl iletken devre malzemeleri kullanılmış. Alüminyum soğutucu ise bunların üzerini kaplıyor.

Üzerinde RGB aydınlatması olan sıvı soğutucu yüksek performansın yanında etkileyici bir görüntü de oluşturuyor. Birlikte gelen yazılım sayesinde kullanıcılar aydınlatma efektlerini ve birçok ayarı değiştirebiliyor. RGB Sync programını kullanmak istemeyenler için önde gelen anakart üreticilerinin kendi yazılımlarını kullanma imkânı bulunuyor.

SPECTRIX D80 ve SPECTRIX D41, daha fazlasını isteyen oyuncular ve overclock meraklılarını sevindirecek özelliklere de sahip. Intel X299 2666MHz ve AMD AM4/Ryzen platformlarını destekleyen ürünler 2666MHz ile 5000Mhz arasındaki hızlarda çalışabiliyor. Firmanın Computex 2018 kapsamında sergilediği SPECTRIX D80 fuar öncesi düzenlenen özel bir etkinlikte 5531MHz hıza çıktı. Böylece bu alanda bir dünya rekoru da kırmış oldu.

Modeller kullanıcılara overclock konusunda kolaylık sağlamak için Intel XMP (Extreme Memory Profile) 2.0 profilleri ön yüklü geliyor. Her iki ürün de kullanıcıları hız aşırtma sırasında BIOS ayarlarını tek tek değiştirme zorunluluğundan kurtarıyor. D80 ve D41, güvenilir bir performans sunması ve uzun ömürlü olması için yüksek kaliteli malzemeler seçilerek üretildi. Ürünleri oluşturan 10 katmanlı PCB devresi yüksek hızlarda ve yük altında bile sinyal gücünde ve sürekliliğinde bir düşüş yaşamıyor.

ADATA XPG SX8200 SSD ile Hız Sınırlarını Aşın