E-Game Show Panel Programı Duyuruldu E-Game Show Panel Programı Duyuruldu
Oyun geliştiricileri, akademisyenler ve aileler Ankara’da E-Game Show'da buluşuyor. E-Game Show Panel Programı Duyuruldu

20- 24 Mayıs tarihleri arasında Ankara Congresium’da düzenlenecek olan E-Game Show Oyun Yazımları ve Donanımları Fuarı bugün başlıyor!

Fuar kapsamında 23 Mayıs Cumartesi günü oyun sektörüne yönelik panel oturumları ve film gösterimi de yer alacak. Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği tarafından organize edilen programın ilk panelinde oyunlar konusunda uzman akademisyenlerimiz oyunların çocuklar ve aileler üzerindeki etkileri ve bununla ilgili düzenlemeleri tartışacaklar. İkinci panelde ise akademisyenlerimiz oyun eğitimine yönelik akademik programlarını tanıtacaklar.

Panel programını, yönetmenliğini Anna Brady ve Lester Francois’in yaptığı Gameloading: Rise of the Indies filminin gösterimi takip edecek. Bağımsız oyun geliştiricilerin dünyasında bizleri küçük bir yolculuğa çıkaran belgesel film, bağımsız oyun geliştirme hareketinin oyun kültürünü nasıl kökten değiştirdiğini konu alıyor.

23 Mayıs günü gerçekleşecek olan etkinlik programı, hem çocuklarının oyun alışkanlıkları konusunda soruları olan ebeveynleri hem de oyun geliştirmeyle ilgili kariyer yapmayı amaçlayan gençleri hedefleyecek şekilde hazırlandı.

23 Mayıs 2015 Etkinlik Programı

11:00 – 12:30 Panel: “Oyunlar, Çocuklar ve Yasaklar”

Ülkemizde ve dünyada oyun yasakları, çocukların oyun oynama alışkanlıkları ve velilerin oyunlara karşı tutumları

– Prof. Dr. Mutlu Binark (Hacettepe Üniversitesi)
– Yrd. Doç. Göknur Kaplan Akıllı (ODTÜ)
– Pelin Koç (Hacettepe Üniversitesi)

13:30 – 15:00 Panel: “Türkiye’de oyun eğitim programları”

Üniversitelerimizdeki oyun geliştirmeyle ilgili lisans ve yüksek lisans programlarının tanıtımı

– Dr. Elif Sürer (ODTÜ)
– Doç. Dr. Ersin Elbaşı (İpek Üniversitesi)
– Prof. Dr. Haşmet Gürçay (Hacettepe Üniversitesi)
– Yrd. Doç. Dr. Gazihan Alankuş (İzmir Ekonomi Üniversitesi)
– Doç. Dr. Günseli Bayraktutan (Başkent Üniversitesi)

15:00 – 16:30 Film Gösterimi: GameLoading: Rise of the Indies (Avustralya, 2015)

Fragtist DOGED E game ShowCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.