E Sports Patlaması! E Sports Patlaması!
  Katowice de düzenlenen ESL’s Intel Extreme Masters, e-spor gücününün gövde gösterisi oldu. Toplam 1 milyon izleyiciye ulaşan organizasyon da Güney Koreli KT Rolster... E Sports Patlaması!

 

Katowice de düzenlenen ESL’s Intel Extreme Masters, e-spor gücününün gövde gösterisi oldu. Toplam 1 milyon izleyiciye ulaşan organizasyon da Güney Koreli KT Rolster Bullets ile Avrupadan Fnatic in League of Legends finalini 511,000 kişi Twitch üzerinden izledi. Bu sayı 5 ay önce Cologne’ da ki izleyici sayısının 69% artığı anlamına geliyor
73 bin biletli konuğun katıldığı ve acıkanların 24 bin parça tavuğu yediği info-grafigi paylaşan ESL aslında 7 sene önce 10.000 izleyici ile başlayan e-sports ne kadar büyüdüğünü açıkça gözler önüne serdi.
League of Legends, Counter Strike, Starcraft, Fifa14 ve Blizzard’ın yeni çıkardığı kart oyunu Heartstone turnuvalarında toplam 508,000$ para ödülü dağıttı.İşte rakamlar ile E-Sports’un durduralayan büyümesi

 Cem Pirpak

Cem “ MuMiMaW” Pirpak Oyun dünyası ile tanışması "kasetli Commodore 64" ile oldu . Diablo , World of Warcraft , League of Legends oyunlarında beta testerlik yaptı. MuMiMaW nicki ile Amerika serverlerinde başarı ile temsil etti ülkesini. Şimdi Fragtist'in deniz manzaralı ofisine uğramadan video prodüksiyon ve TV departmanının yöneticiliğini yapmakta.