Kategoriler

E3 2015 Özel: Electronic Arts Konferansında Neler Oldu?

Yoğun geçen bir Microsoft konferansının ardından Electronic Arts, gerçekleştirdiği konferansla yine tüm oyuncuları heyecanlandırmayı başardı. Mirror’s Edge, Star Wars: Battlefront gibi herkesin büyük bir merakla beklediği oyunlar dışında, bilinen spor oyunları ve yeni oyunlar da, bir buçuk saat süren bu konferansta gösterildi.

Mass Effect Andromeda’nın fragmanı ile başlayan konferansta, oyun hakkında öğrenebildiğimiz tek şey, 2016 yılında çıkacak olduğu. Andromeda isimli serinin yeni oyunu BioWare tarafından Frostbite oyun motoru ile geliştiriliyor.

Ardından herkesin bildiği ve sevdiği ünlü yarış oyunu Need for Speed’in yeni oyunu duyuruldu. Rivals’ın haritasından iki kat daha büyük olan bu oyun, serinin önceki oyunlarının sevilen özelliklerini barındıracak. 20 yıllık bir seri olan Need for Speed’in yeni oyununda, tüm bu oyunların harmanlanıyor. Underground’un efsanevi modifiye sistemine daha ayrıntılı bir şekilde sahip olan yeni oyunda, Carbon’un çete özelliği ve Hot Pursuit’in eşsiz polis kovalamacası da yer alacak. Grafikleriyle de gözlere bayram ettirecek yeni Need for Speed, 3 Kasım’da çıkışını gerçekleştirecek.

Star Wars: The Old Republic’e gelecek olan Knights of the Fallen Empire isimli yeni ek paket ile birlikte klasik BioWare tarzı hikâye anlatımı bu oyuna ekleniyor. Oyuncuların seçimlerine göre şekillenecek olan yeni ek paketin 27 Ekim’de çıkacağı duyuruldu.

Electronic Arts’ın yeni oyunları arasında yer alan Unravel isimli şirin platform oyunu da heyecanlı yapımcı tarafından tanıtıldı. Heyecandan dolayı elleri titreyen yapımcı, yünden oluşan karakteri tanıttıktan sonra bu fikrin aklına nasıl geldiğini ve karakteri nasıl yarattığını da anlattı. Tatilde aklında gelen bu oyunun karakterini tel ve yün ile oluşturan bu yapımcı, ortaya son derece eğlenceli bir platform oyunu çıkartmış.

Microsoft konferansında çok kısa gördüğümüz Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 de Electronic Arts konferansında detaylandırıldı. 6 Milyondan fazla oyuncuya sahip olan ilk oyunda yaratılan karakterlerin bu yeni oyuna aktarılabileceğini açıklayan firma, oyuna gelecek olan ücretsiz güncellemelerle yeni içeriğe sahip olacağını da açıkladı. 2016’nın bahar aylarında çıkacak olan oyun çoklu oyunculu dışında tek kişilik modlara da sahip olacak.

Mobil oyunlar da geliştirmeye devam eden Electronic Arts, Star Wars: Galaxy of Heroes isimli bir oyun geliştirdiklerini duyurdu. Bu oyun hakkında bilgi vermeyen EA, ardından gösterdiği Minions Paradise oyununu tanıttı. Ünlü minionların başrolde olduğu bu oyunda bir tropik ada işleteceğiz.

1 2