Kategoriler

E3 2015 Özel: Nintendo Konferansında Neler Oldu?

E3’ün başladığı bu günde, konferansların da sonuna yaklaşıyoruz. Her ne kadar Nintendo artık ülkemizde faaliyet göstermese de bu olay Nintendo hayranları için bir engel değil. Konsol üreticileri Sony ve Microsoft’un ardından Nintendo da konferansını yaparak gelecek olan oyunlarını teker teker eteğinden döktü. Canlı bir konferans yerine bir kukla gösterisi ile konferansa başladı. Nintendo’nun CEO’su Satoru Iwata, Nintendo Amerika’nın COO’su Reggie Fils-Aime ve Mario’nun yaratıcısı Shigeru Miyamoto’nun kuklalarının yer aldığı konferansta gösterilen ilk oyun Starfox Zero oldu.

Starfox serisinin yeni oyunu Starfox Zero, Wii U’nun tablet kumandasını kullanarak diğer konsollara göre farklı bir oynanış sunuyor. Uzay gemisini yöneterek düşmanlarımızı öldürdüğümüz Starfox Zero, 2015 yılının son çeyreğinde raflardaki yerini alacak.

Amiibo’ya büyük bir destek veren Nintendo, Skylanders Superchargers isimli yeni oyunda, Skylanders portalı olmayanların figürleri amiibo teknolojisi ile kullanabileceklerini açıkladı. Oyuna eklenen yeni araç oyuncakları da tıpkı figürler gibi odaları süsleyecek.

Nintendo denildiğinde akla gelen en önemli oyunlardan biri olan Legend of Zelda serisinin de yeni oyunu duyuruldu. Legend of Zelda: TriForce Heroes isimli bu oyunda, co-op oynanış ön planda tutulmuş durumda. 3DS için geliştirilen bu oyun, 2015 yılının sonbahar ayında piyasaya çıkacak.

Daha önce Wii için çıkmış olan ve şimdi ise 3DS’e gelişirilen bir oyun olan Hyrule Warriors Legends ise, Wii’de ayrı olarak satılan karakterler ve yeni karakterler ile birlikte çıkışını 2016 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirecek.

Metroid Prime Federation Force, 3DS sahiplerinin 4 kişiye kadar co-op olarak oynayabilecekleri bilim kurgu türündeki aksiyon-fps oyunu olarak kendini gösterdi. İlginç fütüristik sporların da yer aldığı oyun, 2016 yılında piyasaya çıkacak.

3DS’e gelecek olan bir diğer ünlü seri ise Fire Emblem Fates oluyor. 2016 yılında çıkacak olan oyun hikâyesiyle birçok oyuncunun ilgisini çekmeyi başardı.

Wii U için çıkacak bilim kurgu oyunu ise Xenoblade Chronicles X oluyor. Uzaylılar tarafından işgal edilen dünyada amacımız bu uzaylıları yok etmek. Aksiyon-RPG türündeki bu oyunun çıkış tarihi ise 4 Aralık 2015.

3DS’e çıkacak olan oyunlardan biri de Animal Crossing Happy Home Designer oluyor. İçinizdeki mimarı ortaya çıkartacak bu oyunun 25 Eylül 2015’de çıkacağı açıklandı.

Bir diğer Animal Crossing oyunumuz ise Wii U için çıkışını gerçekleştirecek. Amiibo özelliğine sahip olan Animal Crossing: Amiibo Festival, oynayanlara keyifli dakikalar geçirmesini sağlayacak. 2015 yılının son çeyreğinde çıkacak olan oyun, figürleriyle odanızı süsleyecek.

1 2

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
E3 · Haber · Oyun Haberleri