Kategoriler

E3 2015 Özel: Sony Konferansında Yaşananlar

Sony, bir buçuk saat süren bu konferansta uzun bir süredir sessiz kalan oyunlar en sonunda detaylandırdı.

E3 konferansları tüm hızıyla devam ediyor. Microsoft’un konferansının ardından herkesin merakla beklediği Sony konferansında heyecanlı dakikalar yaşandı. Bir buçuk saat süren bu konferansta uzun bir süredir sessiz kalan oyunlar en sonunda detaylandı. Her türden oyunu konferansta gösteren Sony, sanal gerçeklik cihazı Project Morpheus’dan da söz etmeyi unutmadı.

En son 2009 yılında gerçekleşen E3 fuarında gördüğümüz ve bir daha haber alamadığımız The Last Guardian, en sonunda kendini gösterdi. 2016 yılında çıkacağı açıklanan oyunda arkadaşlık ve güven öğeleri ön planda olacak.

Killzone serisinin yapımcısı Guerilla Games, yepyeni bir oyunla karşımıza çıkıyor. Horizon: Zero Dawn isimli bu yeni oyun, insanlığın neredeyse yok olduğu, dünyayı robotların ele geçirdiği bir dönemi ele almış. Silahlar geliştirerek robotlarla savaşacağımız bu oyun, grafikleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor.

Konferansın sürpriz isimlerinden biri de, herkesin çok iyi tanıdığı Ajan 47 oldu. Yeni Hitman oyununu müjdeleyen Square Enix, PlayStation 4’e özel beta dönemi olacağını da açıkladı.

Atari salonu denildiğinde akla gelen ilk oyun olan Street Fighter ise beşinci oyunuyla PlayStation 4 ve PC’ye özel olarak çıkışını gerçekleştirecek. PlayStation 4 için ön sipariş yapanların, betaya katılma hakkı kazanacaklarını açıklayan firma oyunun çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Sızan bilgilere göre Mart 2016’da raflardaki yerini alacak.

Geniş evrene sahip olan uzay oyunu No Man’s Sky da konferansta gösterilen oyunlar arasındaydı. Yapımcının sahnede canlı olarak oynadığı No Man’s Sky’da keşif öğelerinin oyunun en önemli noktası olduğunu açıkladı.

Little Big Planet’ın yapımcısı Media Molecule, yeni oyunu Dreams ile yine oyun sektörüne yepyeni bir soluk getirecek. Oyuncuların şekillendirerek oluşturacakları karakterleri bir kukla yönetir gibi yönetecekleri bu oyunda, diğer oyuncuların yarattıklarını da kullanabilme imkanı bulunacak.

Yepyeni bir hayatta kalma oyunu olan Firewatch ise, bu türdeki oyunların gidişatını değiştirecek. Detaylarıyla ön planda olan oyun hakkında daha fazla bilgiyi önümüzdeki günlerde edineceğiz.

2014 yılının Eylül ayında büyük bir heyecanla çıkmış olan MMOFPS Destiny, yeni ek paketi ile daha da geniş bir dünyaya sahip oluyor. Yeni sınıfların ekleneceği Destiny: The Taken King, 15 Eylülde çıkacak.

Assassin’s Creed Syndicate’in baş karakteri olan Jacob Frye’nin kardeşi Evie Frye’yi ve kullandığı silahlarını tanıtan bir video ile katılımcılardan büyük bir alkış aldı.

Final Fantasy hayranlarının seveceği yeni bir oyun da Sony konferansında tanıtıldı. World of Final Fantasy isimli bu yeni oyun PlayStation 4 ve PS Vita için çıkacak.

Final Fantasy hayranlarını sevindirecek bir diğer haber ise Final Fantasy 7’nin remake’inin ilk önce PS4’e çıkacağı.

1 2

Görüntülenmeler:
15
İlgili Kategoriler
E3 · Haber · Oyun Haberleri