Kategoriler

E3 2015 Özel: Square Enix Konferansında Yaşananlar

Sona yaklaştığımız E3 konferanslarında Square Enix, önümüzdeki dönemde çıkartacağı oyunları duyurdu.

Sona yaklaştığımız E3 konferanslarında Square Enix, önümüzdeki dönemde çıkartacağı oyunları duyurdu. E3 döneminden önce duyurulmuş oyunlarla birlikte sürpriz bir şekilde karşımıza çıkan yeni oyunların da yer aldığı yaklaşık bir saat süren bu konferansta Square Enix’in önümüdeki dönemde birbirinden eğlenceli oyunlar çıkartacağını görüyoruz.

Konferansa herkesin merakla beklediği Just Cause 3 ile başlayan Square Enix, oyunun 1 Aralık’da çıkacağını açıkladı.

Ardından yüzünü göstermek istemeyen yapımcı Yoko Taro, maskesi ile sahenye çıkarak NieR’in PlayStation 4’e geleceğini açıkladı.

Square Enix’in merakla beklenilen bir diğer oyunu Rise of the Tomb Raider da konferansın odak noktasıydı. Microsoft konferansında oyunu oynayan yapımcılar, bu konferansta ise oyunun detaylarına verdikleri önem hakkında konuştular.

Tek bir Lara Croft oyunuyla yetinmeyen Square Enix, geçtiğimiz sene çıkan Hitman GO oyununa benzer bir Tomb Raider oyunu geleceğinin de haberini verdi. Akıllı telefonlar ve tabletlere gelecek olan Lara Croft GO, çok yakında uygulama mağazalarındaki yerini alacak.

Ardından Sony konferansında da gördüğümüz Final Fantasy VII’nin de yaz sonunda iOS’e, kış sonunda ise PlayStation 4’e güncellenmiş grafiklerle geleceği açıklandı.

Konferansta Kingdom Hearts sevenlerin de yüzünü güldürecek önemli gelişmeler yaşandı. iOS platformunda boy gösterecek olan Kingdom Hearts Unchained Key, dokunmatik kontrol sistemine uygun, basit kontrollerle eğlenceli bir oynanış sunacak.

Bir diğer önemli Kingdom Hearts haberi ise Kingdom Hearts 3’ün geleceği oldu. Xbox One ve PlayStation 4’e çıkacak olan oyunun çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

1 2

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
E3 · Haber · Oyun Haberleri