E3 2018: Battlefield 5’ten Yeni Detaylar ve Videolar Paylaşıldı E3 2018: Battlefield 5’ten Yeni Detaylar ve Videolar Paylaşıldı
E3 2018 öncesi düzenlenen EA Play konferansında Battlefield 5'in özellikle multiplayer kısmına dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı. E3 2018: Battlefield 5’ten Yeni Detaylar ve Videolar Paylaşıldı

10NVIDIA, GeForce GTX’in Battlefield 5’in PC platformu olarak duyurulmasının ardından mükemmel bir PC deneyimini oluşturmak için DICE ile birlikte çalışmaya devam ediyor. GeForce GTX 1080 Ti GPU ile kaydedilen yeni Battlefield 5 PC oyun videosu, NVIDIA tarafından yayınlandı.

Oyunun hayranları, EA Play’den çıkan haberlerin bir parçası niteliği taşıyan videoda, GeForce GTX destekli PC’lerdeki en son EA yeniliklerini görme şansı buluyor.

NVIDIA, oyunun PC platformu olarak Battlefield 5 ekibinin PC deneyimini yaratmasına yardımcı oluyor. NVIDIA mühendisleri, GeForce oyun platformunun en iyi yönlerini PC oyuncularına taşımak için DICE’daki Battlefield 5 geliştiricileriyle birlikte çalışıyor. Bu işbirliği, Battlefield 5 için GeForce Experience’ın Game Ready sürücülerini, optimize edilmiş oyun ayarlarını ve NVIDIA platformunun diğer özelliklerini sunacağı anlamına geliyor. NVIDIA, en yeni teknolojilerin entegrasyonunu sağlamak, performans için gerekli optimizasyonları gerçekleştirmek ve mükemmel bir PC deneyimi oluşturmak için çalışıyor.

Öte yandan oyunun multiplayer tarafıyla ilgili bir de fragman yayımlandı. Buradan izleyebileceğiniz fragmanda oyundaki hava savaşları ön plana alınmış. Oyunda da öyle olacak gibi görünüyor.

Ayrıca uzun zamandır konuşulan battle royale ihtimali de gerçeğe dönüşmüş durumda. Battlefield 5’in multiplayer kısmında bir battle royale modunun da bulunacağı doğrulandı. Oyunun battle royale kısmı bildiğimiz Battlefield oynanış mekanikleri ile battle royale mekaniklerini birleştirecek. Oyunun gelişmiş fizik motoru sayesinde yıkılabilir yapılar ve tamir olanaklarıyla son derece eğlenceli olabilir battle royale kısmı. Tabii modun ne zaman oyuna ekleneceğini ve kaç oyuncuya kadar destekleyeceğini şimdilik bilemiyoruz.

Dünyadaki en popüler FPS serilerinden biri olan Battlefield’ın, konsol ve PC’deki ekosisteminde bugüne kadar 54 milyondan fazla oyuncu yer aldı. Battlefield 5, 19 Ekim’de II. Dünya Savaşı’nı yeniden oyuncularla buluşturacak!

Paladins Önümüzdeki Hafta Nintendo Switch’te Çıkış Yapıyor