Electronic Arts Belçika’da Soruşturma Altında! Electronic Arts Belçika’da Soruşturma Altında!
Oyun firmaları loot box sistemini Belçika için düzenleyip kurallara uydurmuştu. Ancak Electronic Arts bu yönde bir düzenlemeye gitmemiş. Electronic Arts Belçika’da Soruşturma Altında!

Geçtiğimiz Nisan ayında Belçika’da oyunlarda yer alan loot box sistemi yasaklanmıştı. Bu sebeple birçok büyük oyun firması oyunlarındaki loot box sistemini Belçika için yeniden düzenleyip kurallara uygun hale getirmişti. Ancak Electronic Arts bu yönde bir düzenlemeye gitmemiş olacak ki Belçika’da firma hakkında soruşturma başlatıldı.

Eurogamer’ın haberine göre, Belçika Oyun Komitesi Electronic Arts hakkında bir soruşturma başlatmış durumda. Soruşturmanın gidişatına göre olayın mahkemelere taşınabileceği bile söyleniyor. Soruşturmanın sebebiyse firmanın Belçika’daki değişen video oyunu kurallarına uymaması. Bildiğiniz üzere Belçika birkaç ay önce Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch, FIFA vb. oyunlardaki loot box sistemini yasaklamıştı. Ülkeye göre bu loot box’lar birer kumar ögesi ve çocukların bu denli rahat ulaşabildiği yerlerde bulunmaları son derece sakıncalı.

Electronic Arts soruşturmanın üzerine oyunlarındaki loot box sistemini Belçika için kaldıracak mı yoksa aynen devam mı edecek şimdilik bilemiyoruz. Bekleyip göreceğiz.

Nereye Varacak Bu Loot Box Sistemi? Electronic Arts’a İnansak mı?