Elegy for a Dead World: Sizi Hikaye Yazmaya İten Oyun Elegy for a Dead World: Sizi Hikaye Yazmaya İten Oyun
Kadim uygarlıkların kalıntılarını keşfedin, bulduklarınızı günlük gibi yazın ve görsel roman olsun. İşte size Elegy for a Dead World. Bu oyun daha önce oynadığınız... Elegy for a Dead World: Sizi Hikaye Yazmaya İten Oyun

Kadim uygarlıkların kalıntılarını keşfedin, bulduklarınızı günlük gibi yazın ve görsel roman olsun. İşte size Elegy for a Dead World.

Bu oyun daha önce oynadığınız gizemli macera oyunlarına pek benzemiyor. Gizem tarafı tamam da, macera kısmı az, zaten konsept çok farklı. “Elegy for a Dead World” isimli bu çok ilginç oyunda Dünya’da üç farklı gezegene birer boyut kapısı açılıyor. Bu gezegenlere ekip yollanıyor ama bir kaza sonucu tek başınıza kalıyorsunuz. Görevi devam ettirmek için de eski uygarlıkların kalıntıları ile dolu bu gezegenlere yolculuk yapıyor ve bulduklarınızı birer not olarak yazıyorsunuz.

Siz bir gezegen gezdikçe oyun size çeşitli sahneler veriyor. Bu sahnelerin her birinde yaratıcılığınızı konuşturup parça parça bir hikaye oluşturuyorsunuz. Yani oyunun bilimkurgu tarzındaki hikayesini kendiniz yazıyorsunuz da denilebilir. Oyun size sadece yazmaya yöneltmek için bazı ipuçları sunuyor. Ayrıca oyunun kendine has bulmacaları da var. Mesela ileleyen bölümlerde karşılaştığınız özel bir sahne, size geriye dönüp eski bir kaydınızı değiştirme şansı verebilir. Böylece hikayenizi daha gizemli, daha mantıklı veya daha anlaşılır yapmanız da mümkün.

Fragtist-Haber-Elegy_for_a_Dead_World_Hikaye_Yazma_Oyun_1

Dejobaan Games isimli yeni bir firmanın ilk denemesi olacak Elegy for a Dead World. Siz oyunda hikayelerinizi yazdıkça Steam Workshop sayesinde paylaşabilir ve başkalarının beğenilen hikayelerini okuyabilirsiniz. Ayrıca ABD’de oturuyorsanız, görselli hikaye kitabınızı kişisel baskı servisleri veren bir yere gönderip kitap olarak bastırabilirsiniz de.

Elegy for a Dead World ilginizi çektiyse, oyunun piyasya çıkışına destek için açılmış olan Kickstarter kampanyasına bakabilir ve 10 Dolar bağış ile önsipariş yapabilrisiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.