En İyi Netflix Deneyimi Sunan Televizyonlar Açıklandı En İyi Netflix Deneyimi Sunan Televizyonlar Açıklandı
Netflix, üyelerin geri bildirimleriyle oluşturduğu kriterlere göre en iyi internet TV deneyimini sunan akıllı televizyonları açıklıyor. En İyi Netflix Deneyimi Sunan Televizyonlar Açıklandı

Netflix her yıl üyelerin geri bildirimleriyle oluşturduğu kriterlere göre en iyi internet TV deneyimini sunan akıllı televizyonları açıklıyor. 

İşte 2017’de Önerilerin Televizyonlar listesi;

  • 2017 LG 4K UHD televizyonlar (WebOS 3.5)
  • 2017 Samsung 7, 8, 9 ve Q Serisi Akıllı TV’ler
  • 2017 Sony Android TV’ler

Bu cihazlar, üyelerin geri bildirimine göre akıllı televizyondan izlerken en çok dikkat edilen kriterlere göre, zorlu bir değerlendirme sürecinin sonunda seçildi. Seçim listesini belirleyen kriterler ise şöyle;

  • Yalnızca birkaç saniye içinde TV’nizi açıp Netflix veya diğer internet TV uygulamasını kullanmaya başlayabilme.
  • Uygulamalar arasında veya uygulamalarla normal televizyon yayını arasında anlık geçiş yapabilme.
  • Netflix arayüzünün yüksek çözünürlükte görüntülenerek resim ve metinlerin daha net, daha keskin ve daha parlak görünmesiyle yüksek kaliteli, daha sürükleyici bir izleme deneyimi sağlanması.

Önerilen Televizyon değerlendirmesinde, önceki yıl olduğu gibi, TV menünüzün neresinde olursanız olun Netflix’e kolayca erişip erişemediğinize de bakılıyor. Bunun yan sıra, uzaktan kumandada televizyonu açıp birkaç saniye içinde doğrudan Netflix’e girmenizi sağlayan bir düğme bulunup bulunmadığı da artık değerlendirme kapsamında. Ayrıca, cihazın en son Netflix sürümüyle gelip gelmediğine ve en yeni Netflix özelliklerini içerip içermediğine de bakılıyor.

Bu televizyonlar Netflix’in izlenebildiği tüm ülkelerde bulunuyor, ancak spesifik modellerin bulunup bulunmaması bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgiyi Netflix İçin Önerilen Televizyon web sitesinde bulabilirsiniz.

Netflix, Online İzleme Alışkanlıklarınızı Nasıl Değiştiriyor?Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.