Epic Games Fortnite Turnuvalarına 100 Milyon Dolar Ayırdı Epic Games Fortnite Turnuvalarına 100 Milyon Dolar Ayırdı
Epic Games'ten gelen açıklamaya göre firma, 2018-2019 sezonunda Fortnite için düzenlenecek e-spor turnuvalarının ödül havuzları için 100 milyon dolar ayırmış. Epic Games Fortnite Turnuvalarına 100 Milyon Dolar Ayırdı

Battle Royale fenomeni daha uzunca bir süre bizlerle beraber olacak gibi görünüyor. Epic Games’ten gelen açıklamaya göre firma, 2018-2019 sezonunda Fortnite için düzenlenecek e-spor turnuvalarının ödül havuzları için 100 milyon dolar ayırmış bile.

Yapılan açıklamada şunlar söyleniyor: “Teçhizatınızı toplayın, oyuna girin ve talimlere başlayın. Fortnite Battle Royale’in çıktığı günden bu yana, topluluk içindeki rekabet tutkusunun artışını hayranlıkla izledik. Sizi en iyilerle karşı karşıya getirmek için sabırsızlanıyoruz.

2018 – 2019 sezonunda Epic Games, Fortnite yarışmalarının ödül havuzlarına tam 100.000.000$ katkıda bulunacak. Rekabet odaklı oyunculuğa büyük çaplı destek veriyoruz ancak yaklaşımımız farklı olacak. Daha kapsayıcı olmayı ve oynamaktan da, izlemekten de keyif almanıza odaklanmayı planlıyoruz.

Yarışma yapılarına ve uygun platformlara dair daha fazla detay için, ilerleyen haftalarda takipte kalın.”

League of Legends Clash Turnuvaları 25 Mayıs’ta Başlıyor