Eski Bioshock Ekibinden Sıradışı Bir Oyun: The Black Glove Eski Bioshock Ekibinden Sıradışı Bir Oyun: The Black Glove
Sürreal oyunları sevenler, Irrational Games’den ayrılan bir ekibin yeni hazırladığı The Black Glove isimli macera oyununa bakmalılar. Day For Night isimli oyun stüdyosu oldukça... Eski Bioshock Ekibinden Sıradışı Bir Oyun: The Black Glove

Sürreal oyunları sevenler, Irrational Games’den ayrılan bir ekibin yeni hazırladığı The Black Glove isimli macera oyununa bakmalılar.

Day For Night isimli oyun stüdyosu oldukça yeni ama kendilerinden sözettirmeye başladılar bile. Joe Fielder ve Bioshock oyunlarının ekibinden birkaç kişinin daha beraber kurduğu stüdyo, The Black Glove isimli sıradışı ve hayalimsi bir oyun üzerinde çalışıyorlar.

The Black Glove oyununda olaylar 1920’lerde, “Equinox” isimli gizemli bir tiyatroda geçiyor. Equinox tuhaf bir yer, biraz gerçek biraz hayal gibi, varolduğuna emin olamadığınız cinsten bir mekan. Oyunda bu tiyatroda eskiden gösteriler yapmış üç sanatçının geçmişini değiştirmeye çalışıyorsunuz.

Eski Bioshock Ekibinden Sıradışı Bir Oyun: The Black Glove

Bu üç sanatçıdan biri Artist (aktris), diğeri Fimmaker (yönetmen) ve Musical Act (müzik grubu) olarak geçiyor. Amaç bu sanatçıların geçmişlerini etkileyip, günümüzde sergilenen eserlerin daha iyi hale getirebilmek. Ne kadar başarılı olduğunuza da yine gizemli üç kişi karar veriyor: Creator (yaratıcı), Critic (eleştirmen) ve Crowd (izleyici).

Yapımcılarına göre The Black Glove bir nevi bir rüya görmek gibi hissedilecek ve yaşanacak. Nasıl bir rüyanın kendi içinde mantığı ve dinamikleri olur, bu oyunun da kendine özgü bir mantığı ve hikayesi olacak. Her hareketinizin gerçek hayatta bir anlamı olmayabilir ama oyun içinde bir manası bulunacak.

Ateş etmeli, patlamalı, hoplamalı zıplamalı, aksiyonlu bir oyun değil The Black Glove. Ama daha çok karanlık atmosferi, tuhaf ortamı, ilginç hikayesi ve sıradışı karakterleri ile merak ettiğimiz bir oyun olacak gibi gözüküyor.

Day For Night Games stüdyosunu buraya tıklayarak gideceğiniz web sitelerinden takip edebilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.