Kategoriler

Etherium İncelemesi

Stratejiye yeni giriş yapan, detaylarda boğulmak istemeyen oyuncular için Etherium oyununu inceledik!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Malumunuz son zamanlarda uzay temalı oyunlar bir hayli revaçta. Uçup kaçan uzay araçları, rengarenk lazerler, son teknoloji robotlar, çok nadir bulunan bir maden için kopan savaşlar derken iyice alıştık bu temaya. Yeni oyunumuz Etherium da tam olarak aynı çizgiden ilerleyen bir yapım. Gezegenler arasında Etherium isimli bir madenin peşinden koştuğumuz, uğruna makine yağları döktüğümüz bir strateji. Eee bu kadar klişe bir arada olur da biz oynamaz mıyız!

Etherium, kapitalist sınıfımız Consortium, yerel halk kıvamındaki Intari ve Etherium’dan oluşan antik Vectides olmak üzere 3 ırk ile karşılıyor bizi. Irkların bir paragraf kadar kısa denebilecek hikayeleri dışında pek bir farkları yok diyebiliriz. Çoğu strateji oyunundan alışkın olduğumuz gibi, her ırkın kendine has birimleri ve uzman olduğu bir alan var ancak bu farklar ne yazık ki pek hissedilmiyor. Askeri birimlerin yanında oyun boyunca ırkların özel yetenekleri, savaşımızda bir diğer silahımız oluyor. Yine ırklar arasında değişiklik gösteren bu yetenekler arasında birimleri hızlandırmaktan rütbe kazandırmaya, gökten meteor yağdırmaktan, koruyucu kalkan kullanmaya kadar birçok seçenek mevcut. Bu, oyunu çeşitlendirmek adına güzel bir adım olmuş.

Fragtist Etherium

Etherium seçilebilir 6 farklı gezegen sunuyor. Her bir gezegen, beraberinde kendine has çevre koşullarıyla geliyor. Oyun sırasında tamamen değişken olarak ortaya çıkan bu hava koşulları arasında kum fırtınalarından tipilere, kasırgalardan volkanlara kadar birçok farklı tat mevcut. Ancak her ne kadar hava koşulları güzel bir seçenek olsa da harita sayısı oldukça az. Mücadele edebileceğimiz yalnızca 6 gezegen ve 5’er harita var. Açıkçası uzay ve gelecek temalı bir stratejide yer aldığımızı ve gayet güçlü rakip oyunların mevcut olduğunu düşünürsek bu sayının yetersiz geldiğini söyleyebiliriz.

Fragtist Etherium 2

Etherium, bütünleşik bir harita yerine ufak bölgelere ayrılmış, parçalı olarak yönetilen bir haritayla karşılıyor bizi. Haritanın bir ucunda ana merkezimiz, diğer ucundaysa rakibin merkezi bulunuyor ve ele geçirdiğimiz bu harita parçalarına göre lojistik üstünlük elde edebiliyoruz. Bölgeleri ele geçirmek içinse yapmamız gereken sadece 1 birim askeri, orada görevlendirmek. Zira diğer strateji oyunlarının aksine Etherium’da bina çeşitliliği oldukça az. Ana merkezimize ek olarak ele geçirdiğimiz bölgelere kurduğumuz mini koloniler ve savunma sistemimizin bir parçası olan kulelerle birlikte, sadece birkaç çeşit binamız var. Ancak yapımcı ekip bina sayısından kıstığı seçenekleri, geliştirme opsiyonları sunarak açığı kapatmayı az da olsa başarmış. Kaynak biriktirme hızını artırma, bir koloniyi askeri üs olarak kullanma, teknoloji geliştirme, yörüngeye silah yerleştirme gibi birçok seçenek sayesinde binalarımızı stratejimize uygun modifiye edebiliyoruz. Oyun, çeşitlilik geliştirme seçenekleriyle dolu gibi görünse de hep bir şeyler eksik hissi içinizde oluyor.

Fragtist-Etherium-Playstore

1 2

Görüntülenmeler:
12
İlgili Kategoriler
Haber · İncelemeler · Oyun Haberleri · Oyun İnceleme · PC · Playstore