Facebook’a “Satın Al” Butonu Geliyor Facebook’a “Satın Al” Butonu Geliyor
Yaşadığımızı bile Facebook üzerinden kontrol eder hale geldik artık, biliyorsunuz. Bu durum hakkında söylenecek çok söz var ama şimdilik konumuz bu değil. Şimdiki konumuz,... Facebook’a “Satın Al” Butonu Geliyor

Yaşadığımızı bile Facebook üzerinden kontrol eder hale geldik artık, biliyorsunuz. Bu durum hakkında söylenecek çok söz var ama şimdilik konumuz bu değil. Şimdiki konumuz, sosyal medya devinin yeni servisi olan “Satın Al” butonu.

Kapitalizm çarkları gün geçtikçe daha da hızlı dönerken, firmalar ve internet siteleri de bu hıza ayak uydurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Şimdiye kadar bir ürünün satın alınması için yalnızca reklam yapan ve dilediğimizde bizi ilgili ürün sayfasına yönlendiren Facebook, “Satın Al” butonuyla birlikte dünyanın en büyük AVM’sine dönüşüyor.

Şu an için deneme aşamasında olan özellik, Facebook’a göre “son derece güvenli” “Bilgileriniz bizimle güvende!” klişesini kısacası, tahmin edebilirsiniz. Kullanıp kullanmamak elbette size kalmış bir şey; ancak herkesin, tüm bilgilerimizi bizden almak için yarışa girmesi bizim hiç hoşumuza gitmiyor.

Özelliğin ne zaman son kullanıcıya tamamen açılacağı bilinmiyor.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.