Kategoriler

Fall Guys Steam Üzerinden Kaldırıldı

Fall Guys

2020 yılında bir fırtına misali hayatımıza giren sosyal oyunlardan Fall Guys Steam satışlarına son verdi.

Among Us ile interneti bir süre kasıp kavuran Fall Guys Steam üzerinden ilk zamanlardaki popülerliğini kaybetmiş olsa da hala daha kayda değer bir oyuncu kitlesi tarafından aktif bir şekilde oynanıyor. Steam Charts sitesinden incelendiğinde şu sıralar çıktığı ay yaşadığı patlamanın yirmide birini ancak yakalayan görüntünün sebebi ise oyunun platform olarak Epic Games ile anlaşmış olması.

Resmi Steam sayfasında yapılan duyuruya göre Fall Guys bu gün itibariyle Steamden satışına son verecek. Ancak bu oyunu satın almış olanların paralarının boşa gittiği anlamına gelmiyor. Kullanıcılar normal bir şekilde kütüphanelerinden oyuna erişmeye devam edecek. Platformlar arası oynanışta herhangi bir sorun olmayacak ve düzenli güncellemelerle yeni içerikler ise sorunsuz gelmeye devam edecek.

Oyuna henüz ödeme yaparak sahip olmamışlar artık Steam mağzasındaki sayfaya erişemiyor olacak ve oyunu edinmek için Epic Store’a gitmeleri gerekecek. Bu değişikliğin ana sebebi oyunun gelir modelinin oynaması-ücretsiz hale gelmesi ve platform olarak Epic Games ile anlaşmış olmaları. Anlaşma derken, daha çok oyunun yapımcı şirketi Mediatonic Games’in Epic tarafından satın alınması diyelim… 

Ayrıca oyuna girebileceğiniz cihaz sayısı bu yeni format ile artacak. Oynaması bedava Fall Guys mevcuttakilerin yanı sıra Switch ve Xbox Series X/S platformlarında da mevcut. Her ne kadar değişimin ayak sesleri Sezon 6’da giriş yapmak için Epic Games hesabı talep etmesinden beri gümbür gümbür geliyor olsa da bu değişikliğin bazılarınızı şaşırtması son derece normal. Ancak Epic Store’un Steam’e karşı aldığı yarı saldırgan tavır düşünülürse pek beklenmedik bir hamle de değil.

Acaba Epic bu yeni yaklaşım ile giderek azalan oyuncu kitlesini toparlaycak mı? Hep birlikte izliyor olacağız.