Fibaro Hareket Sensörü, “Gözüm Üzerinizde!” Mesajı Vermeye Birebir! Fibaro Hareket Sensörü, “Gözüm Üzerinizde!” Mesajı Vermeye Birebir!
Eğer ortamdakilere “Big Brother“cılık oynamak istiyor, “Gözüm üzerinizde haa, ona göre!” mesajı iletmek istiyorsanız, Fibaro’nun bu hareket sensörü sizin için ideal olabilir. Beyaz bir... Fibaro Hareket Sensörü, “Gözüm Üzerinizde!” Mesajı Vermeye Birebir!

Eğer ortamdakilere “Big Brother“cılık oynamak istiyor, “Gözüm üzerinizde haa, ona göre!” mesajı iletmek istiyorsanız, Fibaro’nun bu hareket sensörü sizin için ideal olabilir.

Beyaz bir küre şeklinde olan sensör, mobil cihaz üzerinden kontrol edilebilen ve kişiselleştirilebilen bir göze sahip. Daha doğrusu göze sahip değil; gözün kendisi. Cihaz, ortamda bir hareket gördüğü anda, üzerindeki LED’ler vasıtasıyla bir göze dönüşüyor; hem de bu göz, kırpıyor. Eh, “Bak ben burdayım, haberin olsun.” demek için bundan daha iyi bir çözüm olamazdı değil mi?

Yukarıda da dediğim gibi bu “göz“ü kişiselleştirebiliyorsunuz (farklı renkler atayabiliyorsunuz). Bu da, cep telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama vasıtasıyla gerçekleşiyor. Sensör, hareket algılamanın yanı sıra ortam sıcaklığını ve ışığnı ölçebiliyor, akselerometresi sayesinde titreşimi algılayabiliyor.

Fibaro hareket sensörünün hareket algılamadaki amacı ise, bir kişinin odada ne kadar zaman geçirdiğini; kaç kişinin odaya girip çıktığını vs. belirlemek. Birkaç hafta içerisinde ABD’de satışına başlanacak olan cihazın fiyatı da bilinmezliğini koruyor.

İzliyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=xrv8hvh5c-U

Kaynak: DigitalTrendsYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.