FIFA 16 (PC) İncelemesi FIFA 16 (PC) İncelemesi
“Güzel Oyna” sloganıyla piyasaya çıkan FIFA 16, hayranlarına tekrar bir futbol şöleni yaşatmaya geliyor. FIFA 16 (PC) İncelemesi

EA Sports, FIFA 16 ile birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Bu yenilikleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Güvenli Defans

FIFA 16, tam bir savunma oyunu olmuş. Defans oyuncularımız serinin önceki oyunlarına göre artık daha güçlü. Rakibi durdurmak için kendinize daha çok güvenebilirsiniz. Hatta, defans oyuncularınız ile toplu hücuma bile çıkabilirsiniz. FIFA 16’da hücum ve savunma arasındaki denge başarılı olmuş.

Dokunmadan Top Sürme

“En iyi temas, yapılmayan temastır.” sloganıyla gelen yeni oyunumuzda artık dokunmadan top sürebiliyoruz. Oyuna gelen bu Temassız Dribbling özelliği ise şöyle çalışıyor. Rakip defans ile minimum temas ederek maksimum özgürlüğü yaşıyoruz. Özellikle Messi gibi kıvrak oyuncularla daha yaratıcı bir hale gelebilirsiniz. Sadece top sürerek nereye kadar dediğinizi duyar gibiyim. Oyuna gelen bir diğer yenilik ise, Sağlam Bitiriş. Bu özellik sayesinde artık daha dinamik şutlar ve daha dinamik orta atışları yapabiliyoruz. Hatta, kanatlardan ortayı yapacak oyuncu topa daha gerçekçi bir şekilde yaklaşırken ceza sahası içindeki takım arkadaşlarımızla da da topun geleceğe yöne göre yönelip daha sağlam kafa vuruşları yapabiliyoruz.

Gerçekçi Top Çalma

FIFA 16’da bazı zeki defans oyuncuları sayesinde artık gerçeğe en yakın bir şekilde topları kesebiliyoruz. Siz takım arkadaşınıza pas atarken, rakip oyuncu bir anda araya girip topu çalabiliyor. İlk başlarda bu özellik çok sinir bozucu olsa da oyuna gerçekçilik katıyor.

Fragtist - FIFA 16 (2) (752 x 349)

FIFA Antrenörlüğü

FIFA Antrenörlüğü ile stratejinizi yapın. Oyunda bulunan beceri seviyenize göre maç içerisinde adeta bir teknik direktör edasıyla oyunu oynarken kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Oyuncularınıza verdiğiniz anlık komutlar ile o oyuncunun beceri seviyesine göre rakibinizi aldatabiliyorsunuz.

Orta Sahada Kontrol

Orta sahada artık adrese teslim paslar verebiliyoruz. Yeni gelen bu özellik ile ister dar alanda olsun, ister bir kanattan diğer kanata olsun hedefe yönelik paslar gönderebiliyoruz. Tabi, EA burada düşünmüş. Herkes doğru düzgün pas atarsa oyunun bir zevki kalmaz. Top Engelleme Zekası adını verdiğini yeni bir özellik ile oyunculara rakip takımın pas yollarını kapatma imkanı sağlamış. EA, bu oyunda gerçekten her şeyi düşünmüş diyebiliriz. Tam anlamıyla gerçek bir futbol simülasyonu ile karşı karşıyayız.

Kadın Milli Takımları

Kadınlar sahaya indi! FIFA 16 ile birlikte EA Sports, FIFA serisinde ilk defa kadın futbolculara da yer veriyor. Oyunda Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Brezilya, Çin, Kanada, İngiltere, İtalya, İspanya, İsveç ve Meksika olmak üzere toplam 12 kadın milli takımı bulunuyor. Ancak oyunun sadece Santra, Çevrim dışı Turnuvalar ve Çevrim içi Dostluk Maçları olmak üzere 3 farklı oyun modunda kadın milli takımları ile oynayabiliyoruz. Kadın milli takımları ile oynarken tribünlerde hiç kadın taraftarın olmayışı da gözümden kaçmadı.

Fragtist – FIFA 16 (5) (752 x 349)Özgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü