Kategoriler

Final Fantasy 7 Remake Part 2 Resmen Duyuruldu

Final Fantasy 7 Remake Part 2

Bir süredir beklenen Final Fantasy 7 Remake Part 2 için yeni isim ve trailer yayınlandı. Square Enix tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun tam adı Final Fantasy 7 Rebirth olacak.

Square Enix orjinal oyunun 25. yıldönümü için özel bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte “Final Fantasy 7 Remake Part 2” için tarih de açıkladı. Final Fantasy 7 Rebirth 2023 kışında satışa çıkacak.

Final Fantasy oldukça eski ve dünya çapında hayranları bolca olan bir seri. Sözkonusu hayranlar özellikle 7’nin Remake’i hakkında hoşnutsuzluklarını yüksek sesle dile getirmişti. Orjinal oyunun hikaye örgüsüne değişiklikler getiren Remake’in ikinci kısmıyla bu dağınıklığı toparlayıp toparlayamayacağı merak konusu. Ancak belli ki yapımcıların vizyonu ana hikayeden daha da uzaklaşmak üzerine. Zira Crisis Core oyunundan Zack Fair trailerda arz-ı endam eyliyor. Ancak kendisinin Crisis Core oyununun sonunda ölmüş olması gerekiyor. Buna bağlı olarak, bir Crisis Core Remake’inin de geleceği bilgisini göz önünde bulundurursak o oyunun hikayesinin de değişeceğini beklemek çok yersiz olmaz. 

2020’de çıkan Remake Part 1 yeni nesil konsollara da çıkış yapmıştı. Ardından gelen Intermission adlı DLC içeriği ile henüz duyurulan Part 2’nin temelleri atılmıştı. Final Fantasy 7 serideki en popüler oyunlardan biri. Ayrıca kendi içerisinde apayrı bir oyun serisi olmaya gittiği bile söylenebilir. Zira Square Enix FF7’nin hikayesi üzerinden kurgulanan Ever Crisis ve Final Soldier gibi ek yapımları çıkartmış olmanın yanında başka pek çok yan oyunun da yapımda olduğunu açıklamıştı.

Final Fantasy 7 Remake’in çıkmış olan ilk yarısına dair daha fazla detayı ve konsol çıkış bilgisini görmek için haberimize göz atabilirsiniz.