Final Fantasy XV Yönetmeni, Oyunu Hala PC İçin Çıkarmak İstiyor Final Fantasy XV Yönetmeni, Oyunu Hala PC İçin Çıkarmak İstiyor
Final Fantasy XV'nin yönetmeni Hajime Tabatai, oyunu hala PC platformlarına çıkarmak istediğini belirtti. Detaylar haberimizde. Final Fantasy XV Yönetmeni, Oyunu Hala PC İçin Çıkarmak İstiyor

Final Fantasy sersinin son oyunu Final Fantasy XV, geçtiğimiz Kasım ayında PS4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirdi. Oyun çıkışını yapmadan önce, yapımcısı Square Enix‘e; oyun PC platformları için çıkacak mı diye sorulduğunda, henüz belli olmadığını söylemişti.

Ancak oyunun yönetmeni Hajime Tabata, oyunu PC platformu için çıkarmak istediğini belirtmişti. FFXV’yi PC için port olarak değil, ayrı bir sürüm olarak çıkararak, son teknolojiden ve eşsiz deneyiminden yararlanmak istediğini de belirtmişti. 

Tabata’nın, Famitsu ile yaptığı röportajda belirttiği üzere; oyunu PC’ye çıkarma isteği hala devam ediyor. Yönetmen oyunu, son teknoloji bilgisayarlarda oyunculara sunmak istiyor. Ayrıca PC platformunun diğer ayrıcalıklarından da yararlanmak istediğinden bahsetti. Diğer açık dünya oyunlarında olduğu gibi oyunlara modlama yaparak, oyuncuların kendi içeriklerini yaratmalarını istiyor. Tabata’nın sözlerine bakacak olursak, oyun PC için çıkarsa; güzel bir modlama olanağı olacak.

Square Enix, oyun için ilk hikaye DLC’sinin 28 Mart tarihinde çıkacağını açıkladılar. Şirket, Episode Gladiolus adındaki yeni DLC hakkında çok fazla ayrıntı vermedi.

Oyun hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Resident Evil 7 Oynayabilmek #6 – BÖCEKLERİN ANASINI ARAYIŞ! // Misafir Çocuğu