Ford, Yeni Elektrikli Araç Ürün Gamını Tanıttı Ford, Yeni Elektrikli Araç Ürün Gamını Tanıttı
Amsterdam'daki Go Electric etkinliğinde Ford tarafından tanıtılan gelişmiş elektrikli araç ürün gamı, yeni bir kilometre taşını temsil ediyor. Ford, Yeni Elektrikli Araç Ürün Gamını Tanıttı

Hollanda’nın Amsterdam kentindeki özel “Go Electric” etkinliğinde Ford tarafından tanıtılan gelişmiş elektrikli araç ürün gamı, hem Ford hem müşteriler için yeni bir kilometre taşını temsil ediyor.

Yeni model yelpazesi

Ford Hybrid başlığı altında sunulan yeni bir model yelpazesi; yarı, tam ve şarj edilebilir hibrit güç aktarma organları ile Avrupalı müşteriler için yakıt verimliliğini ve sürüş deneyimini geliştiriyor. Ford bugün duyurusunu yaptığı 16 elektrikli modeli aracılığıyla marka değerleri olan güven, ulaşılabilirlik ve sürüş keyfini binek ve ticari araç müşterileri ile buluşturuyor.

Firmanın “Go Electric” etkinliğinde tanıttığı Kuga Plug-In Hybrid, yeni Ford Kuga modelinin bir versiyonu olmanın yanı sıra bugüne dek en ileri teknolojilere sahip elektrikli aracı. Ayrıca yarı hibrit, tam hibrit ve şarj edilebilir hibrit güç aktarma organları sunan ilk Ford modeli olma niteliğini taşıyor.

Sekiz koltuklu yeni Tourneo Custom Plug-In Hybrid ve yedi koltuklu yeni Explorer Plug-In Hybrid SUV modelleri ise ilk kez dünyaya tanıtıldı. Yeni modeller tam elektrikli sürüş kabiliyetinin yanı sıra geleneksel içten yanmalı bir motorun sağladığı sürüş menzilini ve özgürlüğünü de sunuyor.

Tanıtılan yeni Fiesta EcoBoost Hybrid ve Focus EcoBoost Hybrid modelleri, daha düşük CO2 salınımı ve optimize edilmiş yakıt verimliliğine sahip. Yeni model, daha uyumlu ve keyifli sürüş deneyimi için gelişmiş yarı hibrit teknolojisi sunuyor.

Elektrikli Transit 2021’de geliyor!

Ford ayrıca tam elektrikli yeni Transit modelinin 2021 yılında şirketin elektrikli ticari araç yelpazesine katılacağını açıkladı. Elektrikli araç teknolojisini daha ileri taşımak için tasarlanan yeni model, daha temiz, daha sessiz kentlere katkıda bulunmanın yanı sıra şirketlere ve kullanıcılara daha düşük işletme maliyeti getirecek.

“Yeni hybrid araçlarımız ileriye dönük, teknolojik açıdan gelişmiş ve farklı tüketicilerin değişik ihtiyaçlarına uygun kapsamlı elektrikli araç çözümlerinden yararlanıyor. Elektrikli araç teknolojisini her zamankinden daha fazla sayıda sürücü için daha geçerli ve ulaşılabilir hale getireceğiz,” diyen Ford Avrupa Başkanı Stuart Rowley, sözlerine şöyle devam etti: “Bugün tanıtılan modeller, akıllı bir dünya için akıllı araçlardan oluşan kapsamlı bir ürün portföyü geliştirme planlarımızın sadece başlangıcını temsil ediyor. Fiesta’dan Transit’e kadar tanıttığımız her yeni aracın Avrupa’daki müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun elektrikli bir versiyonu da olacak.”

Halihazırda Avrupa’da sunulan ya da sunulacağı paylaşılan Ford Hybrid araçlar

  • Sedan ve Station Wagon Mondeo Hybrid – Dizele güçlü bir alternatif sunan kendinden şarjlı, tam hibrit, benzinli-elektrikli güç aktarma teknolojisi içeriyor. Mondeo Hybrid Station Wagon bugün ilk kez yeni bir sportif ST-Line versiyonu ile tanıtıldı
  • Transit EcoBlue Hybrid ve Transit Custom EcoBlue Hybrid – Ticari araç sahiplerine ve kullanıcılarına daha düşük işletme maliyetleri sağlamak için yarı hibrit teknolojisi kullanıyor
  • Tourneo Custom EcoBlue Hybrid – Sekiz/dokuz koltuklu kapasitesi ile ticari araç müşterileri için yakıt verimliliğini artıran yarı hibrit teknoloji ile sunuluyor
  • Transit Custom Plug-In Hybrid – Ford’un 1,0 litrelik EcoBoost motorunu menzil artırıcı olarak kullanan gelişmiş bir elektrikli güç aktarma sistemi ile sunuluyor. Araç şu an çevre ve müşteriler açısından faydalarını daha iyi anlamak amacıyla Londra’da (İngiltere) deneniyor; yakında Valencia (İspanya) ve Köln’de (Almanya’da) yeni denemelerin başlaması planlanıyor

Ford’un Mustang modelinden ilham alan tam elektrikli bir performans SUV modeli, 600 kilometrelik WLTP menzili ve hızlı şarj kabiliyetiyle 2020 yılında sunulacak.

Türünün tek örneği olan 10 koltuklu Transit Smart Energy Konspet minibüsü, Ford’un elektrikli araçlarda enerji verimliliğini ve sürüş menzilini daha da optimize edecek çözüm araştırmalarına yardımcı oluyor.