Fortnite 8.3 Milyon Anlık Oyuncu Sayısına Ulaştı! Fortnite 8.3 Milyon Anlık Oyuncu Sayısına Ulaştı!
Fortnite'ın anlık oyuncu sayısının bir ara 8.3 milyona ulaştığı söylendi! Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Fortnite 8.3 Milyon Anlık Oyuncu Sayısına Ulaştı!

Fortnite’ın epey fazla oynandığını biliyorduk ancak bu kadarını hiç kimse tahmin edemezdi. Oyunun anlık oyuncu sayısının bir ara 8.3 milyona ulaştığı söylendi!

Steam üzerinden oynanmadığı için düzenli olarak anlık oyuncu sayısını takip edemediğimiz bir oyun Fortnite. Epic Games’in de bu tür istatistikleri pek paylaşmıyor olması yardımcı olmuyor tabii. Ancak Epic Games Korea CEO’su Sung Chul Park’ın yaptığı bir açıklama sayesinde oyunun 8.3 milyonluk anlık oyuncu sayısı rekorunu kırmış olduğunu öğrendik. Bunun ne zaman ve nasıl olduğuyla ilgili ayrıntılı bilgi vermemiş Park ama ne olursa olsun devasa bir sayıdan bahsediyoruz.

Fortnite’ın en son Şubat ayında 3.4 milyon anlık oyuncu sayısına ulaştığını biliyoruz. Aradan geçen zamanda oyuncu sayısında çok büyük bir artış olmuş gibi görünüyor. Bu arada, SteamDB’ye göre bu haber yazılırken Steam platformunun tamamında oyun oynayan insan sayısı 9.4 milyon. Bir karşılaştırma olması açısından önemli.

Kaynak: PC Gamer
Fortnite v6.22 İçerik Güncellemesi Yayımlandı