Fortnite’ta Hile Yapan Bir Çocuk Mahkemeye Verildi Fortnite’ta Hile Yapan Bir Çocuk Mahkemeye Verildi
Geliştirici Epic Games, Fortnite'ta hile yapan 14 yaşındaki bir çocuğu mahkemeye verdi. Ayrıntılar haberimizde. Fortnite’ta Hile Yapan Bir Çocuk Mahkemeye Verildi

Geliştirici Epic Games, Fortnite’ta hile yapan 14 yaşındaki bir çocuğu mahkemeye verdi.

IGN’in haberine göre Epic games, 14 yaşındaki çocuğu hile kullandığı, hile programını dağıttığı ve diğer oyuncuları da buna teşvik ettiği gerekçesiyle mahkemeye vermiş durumda. Teşvik kısmı ise çocuğun hileyi YouTube kanalında gösterip paylaşması.

Olaylar üzerine çocuğun annesi bile devreye girmiş. Anne, mahkemeye gönderdiği bir mektupta çocuğunun tüm bu hile işlerini yapabilmesinin mümkün olmadığını savunmuş ve oğlunun günah keçisi ilan edildiğini söylemiş. Ayrıca anne Epic Games’in hile kodlarıyla Fortnite’ın kodlarında yapılan değişiklikleri kanıtlayamadığını da iddia ediyormuş. Ancak Epic Games geri adım atmış değil.

Oyunlarda hile kullanan oyunculara karşı bizler de sert önlemler alınması gerektiğini düşünüyoruz ancak çocuğun annesinin söyledikleri de ciddiye alınıp incelenmeli. Sırf emsal karar olsun diye 14 yaşındaki bir çocuğun ceza alması tabii ki kabul edilemez. Davanın gidişatını ve sonucunu merakla bekliyoruz.

PUBG’de Hile Programı Geliştiren 15 Kişi Tutuklandı