Friday the 13th PC, PS4 ve Xbox One İçin Çıktı! Friday the 13th PC, PS4 ve Xbox One İçin Çıktı!
2015 yılındaki başarılı Kickstarter kampanyasının ardından geliştirilen Friday the 13th sonunda çıkışını gerçekleştirdi. Friday the 13th PC, PS4 ve Xbox One İçin Çıktı!

2015 yılındaki başarılı Kickstarter kampanyasının ardından geliştirilen Friday the 13th sonunda çıkışını gerçekleştirdi.

2017 yılının en çok beklenen oyunları arasında gösterilen Friday the 13th, yalnızca dijital olarak satın alınabiliyor. Büyük oranda hayranların bağışlarıyla geliştirildiği için, yine hayranların istekleri de oyunda ön planda. Örneğin yaz ayları içerisinde, oyuncuların isteği doğrultusunda, tek kişilik bir modun yanı sıra oyunun multiplayer kısmına da botlar eklenecek.

IllFonic tarafından geliştirilen ve Gun Media tarafından dağıtılan oyunun geliştirilme sürecinde orijinal film ekibinden de destek alınmış. Yönetmen Sean S. Cunningham, FX tasarımcısı Tom Savini, film müziklerini yapan Harry Manfredini ile oyuncu Kane Hodder’ın da oyuna katkıları yüksek.

Oyunda oynanabilen Jason tasarımları ise serinin Part II, Part III, Part VI, Part VII, Part VIII ve Jason Goes to Hell filmlerinden alınmış.

Oyunun Steam sayfasına buradan bakılabilir.

Friday The 13th: The Game’den Yeni Oynanış Videosu