“FromSoftware”in Yeni Oyunu Nerdeyse Tamamlandı “FromSoftware”in Yeni Oyunu Nerdeyse Tamamlandı
Hesa Miyazaki’nin 4Gamer’a verdiği bir röportaja göre bir sonraki oyun “Geliştirme sürecinin son aşamasında. Hatırlarsanız 2018 yılında Sekiro’nun çıkışında kendisi FromSoftware mutfağında iki isimsiz... “FromSoftware”in Yeni Oyunu Nerdeyse Tamamlandı

Hesa Miyazaki’nin 4Gamer’a verdiği bir röportaja göre bir sonraki oyun “Geliştirme sürecinin son aşamasında. Hatırlarsanız 2018 yılında Sekiro’nun çıkışında kendisi FromSoftware mutfağında iki isimsiz projenin piştiğini söylemişti. Bu projelerden birisi çıkışıyla oyun camiasını sallayan Elden Ring olduğuna göre diğer oyundan bahsedildiğini anlıyoruz.

Miyazaki mevzubahis oyuna dair net bir bilgi vermedi. Ancak geçtiğimiz aylarda çıkan sızıntıya göre stüdyonun eski serilerinden Armored Core için yeni bir oyun üzerinde çalışıldığına dair bilgiler mevcut. Bunun ışığında yeni oyunun Armored Core serisine devam eseri olacağını düşünmek isabetsiz olmaz.

İlki 97’de, en yenisi ise 2013’te çıkmış olan Mecha Shooter türündeki seri pek popüler değil. Uzak gelecekte geçen ve paralı askerlik yapan bir Mecha pilotunu yönettiğimiz oyunda geliştirmelerini seçebildiğimiz ve pek çok yönden özelleştirebildiğimiz bir robota sahibiz. FromSoftware oyunlarından görmeye alışık olduğumuz şekilde hikaye öğeleri de görev bölgelerinin içine yer alıyor. Kendi içinde olay örgüsü ve dünyasına dair öyküsü olan seri bilimkurgu öğelerince zengin sayılabilecek halde.

Stüdyonun Souls oyuncularının salyasını akıtacak kadar başarılı olan Elden Ring’den sonra hız kesmeyeceği açıkça ortada. Armored Core serisinin modern iterasyonu bu başarıyı devam ettirebilecek mi hep birlikte göreceğiz. Tabii ki bahsedilen sürpriz oyunun Armored Core’dan başka proje çıkma ihtimali az da olsa mevcut.

FromSoftware’in sansasyonel oyunu Elden Ring’deki saçma bir şekilde güçlü buildler için haberimize göz atmanızı öneririz.