Oyun Sektöründe Türkiye-Azerbaycan İş Birliği Oyun Sektöründe Türkiye-Azerbaycan İş Birliği
(Haber Bülteni) Game Factory ve Game Tech Azerbaijan işbirliğinde planlanan Game Dev Conference, 6 Mart 2021 tarihinde oyun sektörünün ünlü isimleriyle beraber hayata geçiyor.... Oyun Sektöründe Türkiye-Azerbaycan İş Birliği

(Haber Bülteni)

Game Factory ve Game Tech Azerbaijan işbirliğinde planlanan Game Dev Conference, 6 Mart 2021 tarihinde oyun sektörünün ünlü isimleriyle beraber hayata geçiyor.

Bir gün sürecek olan etkinlikte oyun dünyasından birçok isim ve önemli konular yer alacak. Etkinlikte oyun dünyasının önemli liderleri ve şirketleri, Azerbaycan ve Türkiye’den oyun sektörü topluluğuna hitap edecek. Etkinlik, eğitimler, workshoplar ve konuşmaların yanı sıra birçok sosyal aktiviteye de ev sahipliği yapacak.

Funmoth Games, Google, Oculus, Microsoft gibi birçok farklı firmanın temsilcilerinin de katılacağı bu etkinlikte oyun sektöründeki son teknolojik gelişmeler ve oyun girişimciliği ele alınacak. Game Dev Conference, ilk bölgesel oyun etkinliği olma özelliğini taşıyor. Türkiye’nin ilk ve en büyük oyun inkübatörü Game Factory ve kardeş ülke Azerbaycan’ın ilk oyun inkübatörü Game Tech güçlerini birleştiriyor.

Game Factory CEO’su Efe Küçük, mutluluğunu “Game Tech Azerbaijan ile birlikte bir ilke imza atıyoruz. Kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın her konuda olduğu gibi, oyun sektöründe de yanındayız. Türkiye’de büyük bir hızla büyüdük; ve birçok insana yeni bir hayat, yeni bir gelecek sunduk. Aynılarını Azerbaycan’da da çok değerli partnerlerimizle hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu etkinlik, sadece ilk bölgesel oyun etkinliği önemini taşımakla kalmıyor. Aynı zamanda Azerbaycan ile başlamak üzere girdiğimiz globalleşme sürecinde ilk adımlarımızdan biri olma önemini taşıyor” dedi.

Etkinlik Detayları

  • Etkinlik Tarihi: 6 Mart 2021 – Cumartesi
  • Etkinlik Saati: 09:00 TSI

Etkinlik saat 09:00’da başlayacak ve 14:40’a kadar devam edecek.  Game Factory YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.